Zavrieť

Porady

životná poistka

môže mi niekto poradiť-ak nezaplatím životnú poistku ku koncu poistného obdobia, tak táto sa zruší. Má právo poisťovňa vymáhať nedoplatky až do zrušenia. Napr. poistka bola ku 31.12.2006. nezaplatím a ony mi ju zrušia až o 5 mesiacov ale za týchto 5 mes. chcú doplatok. a do akej doby majú právo vymáhať? napr. poistka zanikla 27.10.2006-oznámili mi to až teraz. nie je to premlčané?
Naposledy upravil vvvvvv : 29.11.07 at 15:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mizu je offline (nepripojený) mizu

    mizu
    vvvvvv Pozri príspevok
    môže mi niekto poradiť-ak nezaplatím životnú poistku ku koncu poistného obdobia, tak táto sa zruší. Má právo poisťovňa vymáhať nedoplatky až do zrušenia. Napr. poistka bola ku 31.12.2006. nezaplatím a ony mi ju zrušia až o 5 mesiacov ale za týchto 5 mes. chcú doplatok. Ďakujem
    Ja som tiež nezaplatila za 4 mesiace, potom som zrušila poistku a ony mi navalili nedoplatok + penále za tie 4 mesiace.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vvvvvv Pozri príspevok
    môže mi niekto poradiť-ak nezaplatím životnú poistku ku koncu poistného obdobia, tak táto sa zruší. Má právo poisťovňa vymáhať nedoplatky až do zrušenia. Napr. poistka bola ku 31.12.2006. nezaplatím a ony mi ju zrušia až o 5 mesiacov ale za týchto 5 mes. chcú doplatok. Ďakujem
    AK nezaplatíš poistné, tak poistka nezanikne hneď. Najprv ti pošlú výzvu a ak čiastku neuhradíš, tak môžu poistku zrušiť. Môže to byť 2 mesiace po neplatení, ale aj 5 mesiacov. Ty si zo zákona povinný platiť až do konca poistenia, teda poisťovňa bude od teba vymáhať dlžnú sumu. Ak je vyššia ako 300 SKK, tak nerátaj s tým, že by ti to odpustili. Ak je to ešte vyššie, tak o to intenzívnejšie bude vymáhanie.

    Dúfam, že za 5 rokov tu nenapíšeš, že nejaká firma chce od teba 3000 SKK dlžné poistné plus 5.000 SKK súdne trovy a úroky u omeškania. Radšej to zaplať. Veď poistený si bol až do zrušenia zmluvy. To je ako keby si si požičal auto z autopožičovne na 5 mesiacov a zaplatil by si len jeden mesiac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.