Zavrieť

Porady

Zdruzenie zivnostnikov

Ahojte,

v blizskej(najblizsej ) buducnosti ideme zalozit zdruzenie 2 zivnostnikov, avsak mam urcitu nejasnost.
Ja som drzitelom zivnostenskeho listu, pravdepodobne budem v zmluve povereny vykonavanim uctovnictva t.z. vsetky faktury a uctovne dokumenty budu chodit na moje meno. Avsak druhy buduci ucastnik zdruzenia ma zivnost aktivnu az od 1/1/2008. Do tohto terminu(v priebehu) by sme vsak chceli nakupit tovar pod hlavickou zdruzenia, aby sme zahajili obchod od 1/1/08. Je toto mozne, alebo by to znamenalo, kedze by som bol v dobe podpisu zmluvy jedinou SZCO, tak by vsetky povinnosti spadali pod moju zivnost a nie pod zdruzenie?? (Alebo ako na to?)

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V tomto prípade keď nakúpite tovar bude to výdavkom len Tvojim, nakoľko nákup tovaru môžeš vykonávať len Ty, lebo máš ŽL. Pozor, i keď založíte združenie, nemôžete tovar nakupovať na názov združenia, lebo združenie nie je právny subjekt.

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    Takze to znamena, ze az ked bude v tom case podnikat i zivnostnik cislo dva a bude podpisana zmluva o zdruzeni, tak az vtedy bude mozne delit vydaje a prijmy, medzi ucastnikov v %tualnej sadzbe vyjadrenej v zmluve?

    Prepac, zle som sa vyjadroval, je jasne, ze na zdruzenie nena pravnu subjektivitu. Vsetky dokumenty by boli vedene na 1 clena, ktory by bol tymto povereny zmluvou.

    Ako som spravne pochopil, pokial zivnostnik c.2 nema aktivnu zivnost, tak kazdy vydaj, prijem atd. by bol vedeny v mojom osobnom uctovnictve a nie uctovnictve zdruzenia. Dobre to chapem?

    BTW, Vdaka mysimis...

    lover je offline (nepripojený) lover

    lover
    BTW, kedze zdruzenie nema pravnu subjektivitu, tak to znamena, ze zdruzenie nas nejakym sposobom nezamestnava, mozem ho chapat iba ako zmluvnu spolupracu dvoch a viacerych SZCO, ktore zodpovedaju za zavazky spolocnym dielom dohodnutym v zmluve? (trosku nadvazujem aj na tu 'nestastnu' zdravotnu sluzbu pre SZCO, ci nebude toto brane tak, ze nas zdruzenie zamestnava a tym sme povinni bezpodmienecne platit ZS pre nas ako zamestnancov nasho zdruznia)

    Dakujem!

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Združenie nemôže zamestnávať. Pokiaľ ste v združení 2 SZČO, podľa doterajšej právnej úpravy by ste mali mať obaja podpísanú zmluvu s PZS.
    Kuk napr. sem: http://www.porada.sk/t63425-pracovna...nikatelov.html
    http://www.porada.sk/t65074-povinna-...vnostnika.html
    http://www.porada.sk/t62778-szco-vs-pzs.html
    Naposledy upravil mysimis : 29.11.07 at 10:03

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    [
    Ako som spravne pochopil, pokial zivnostnik c.2 nema aktivnu zivnost, tak kazdy vydaj, prijem atd. by bol vedeny v mojom osobnom uctovnictve a nie uctovnictve zdruzenia. Dobre to chapem?

    BTW, Vdaka mysimis...[/quote]

    Dobre si to pochopil. Bude sa to týkať len Tvojho účta.

    7iro je offline (nepripojený) 7iro

    7iro
    A ak to nakúpi ešte pred 1.1.08 ako zásoby, može to 1. živn. do združenia vložiť?

    ďakujem

    Zdruzenie zivnostnikov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.