Zavrieť

Porady

Čo ďalej musím urobiť...

Dnes som konečne dostal list vlastníctva RD, čo by sme mali teraz urobiť ako prvé - nahlasiť trvalý pobyt- kam?., zmeniť OP., prehlasiť trvalý pobyt., Poraďte aky je postup, čo treba urobiť prvé?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V prvom rade si zoberieš LV a zájdeš s ním na meststký /obecný/ úrad, kde sa nahlásiš na trvalý pobyt. Tam Ti dajú o trvalom pobyte aj doklad, s ktorým ideš na políciu si vybaviť nový OP. Po vydaní OP si zmeníš adresu aj v ZP. Ak podnikáš musíš si zmeniť adresu aj na živnostenskom úrade, kde dostaneš úradný záznam, následne DÚ, SP, banky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    wildo Pozri príspevok
    Dnes som konečne dostal list vlastníctva RD, čo by sme mali teraz urobiť ako prvé - nahlasiť trvalý pobyt- kam?., zmeniť OP., prehlasiť trvalý pobyt., Poraďte aky je postup, čo treba urobiť prvé?
    Ďakujem
    Na obecnom, resp. miestnom úrade sa prihlasiť na trvalý pobyt. Asi po 14 dni vymeniť OP. Zmenu trvaleho bydliska nahlasiť do ZP, aby vymenili kartičku poistenca,. Zmenu nahlásiť aj zamestnávateľovi, resp. ak si podnikateľ tak cez RLFO do soc.poist.

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    Mám jednu pikošku...
    Tiež som menila trvalý pobyt. Po viac ako polroku po zmene TP som dostala upomienku, že na starom bydlisku neplatím za smeti.
    Pani na mestskom úrade mi vysvetlila, že zistila pri vyrubovaní nového predpisu platby za smeti na nový kalend. rok, že už tam nebývam, ale som povinná do nejakého termínu (už neviem koľko to bolo) písomne nahlásiť že už neprodukujem smeti.
    Že keď sa z trvalého pobytu odhlásiš, mestský úrad tejto zmene už vie a teda netreba obiehať jednotlivo úradníkov??? Chyba - pani úradníčka povedala, že "Jednotlivé odbory nie sú povinné takúto info si odovzdať". Vraj je to tak v zákone...
    Za oneskorené nahlásenie je pokuta cca 2000,-Sk. Bolo výhodnejšie za moje neviditelné smeti toho polroka doplatiť, ako platiť pokutu.
    takže ODHLÁSIŤ SMETI !!!

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Mne zase pani vysvetlila ohľadom smetí, keď som sa išla prehlasovať zo starej adresy na novú, že je jedno, že na akú adresu mám smeti prihlásené, hlavne aby boli vyplatené. Vyzerá to tak, že aký kraj taký mrav. No čo už.

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    mysimis Pozri príspevok
    Mne zase pani vysvetlila ohľadom smetí, keď som sa išla prehlasovať zo starej adresy na novú, že je jedno, že na akú adresu mám smeti prihlásené, hlavne aby boli vyplatené. Vyzerá to tak, že aký kraj taký mrav. No čo už.
    Ty si sa asi sťahovala v rámci jedného mesta (obce)... Ja som išla z mesta na dedinu

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Nezabudni oznámiť do 30 dní túto skútočnosť aj na oddelenie dane z nehnuteľnosti a do 31.1.2008 podaj priznanie k dani z nehnuteľnosti na obecnom resp. mestskom úrade. Ak máš psa, tak tiež musíš odhlásiť aj jeho z pôvodného trvalého pobytu a prihlásiť ho na nový trvalý pobyt - lehoty rieši zákon, ale tiež aj pokuty.

    Čo ďalej musím urobiť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.