Zavrieť

Porady

valutová pokladňa

Dobrý deň prajem.

Krátka otázočka. Ak nakupujem v hotovosti tovar zo susedného Polska, som povinná viesť valutovú pokladňu. Ide o živnostníka, neplatca DPH, JU. Ja by som to chcela robiť, len krátkym prepočtom podľa NBS ku dňu nákupu a zápisom do pokladne slovenskej. Ďakujem radcovia
Usporiadat
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Keď používaš valuty, resp.devízy, si povinná viesť knihu účet bánk na každú menu ako aj pokladničnú knihu pre všetky valuty. T.j. v peňažnom denníku účtuješ v Sk a vo valutovej pokladnici eviduješ pohyby podľa jednotlivých mien zvlášť.
0 0
martina 11 martina 11

martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

Tak to ste ma potešili, ale aj tak ďakujem. No a keď nemám dostatok potvrdení zo zmenárne, čo by sa s tým dalo urobiť? Ako zdokladovať vklad?

Pekný víkend
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Podľa kurzu NBS, dájú sa ztiahnúť z Internetu.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

martina 11
Tak to ste ma potešili, ale aj tak ďakujem. No a keď nemám dostatok potvrdení zo zmenárne, čo by sa s tým dalo urobiť? Ako zdokladovať vklad?

Pekný víkend
skús dať vklad podnikateľa /príjem neovplyvnujúci základ dane /v cudzej mene, ak nemáš potvrdenie zo zmenárne
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ak nemám potvrdenie zo zmenárne,
1. môžem akože nakúpiť valuty
- výdaj z korunovej pokladne, priložiť kurzový lístok z NBS,
- príjem do valutovej pokladne- tiež príloha kurzový lístok NBS

alebo:
2. vloží podnikateľ vlastné valuty do valutovej pokladne
Tiež mám taký prípad, chcela som to riešiť ako " 1 "
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
2. - môžeš to riešiť ako "1".
0 0
martina 11 martina 11

martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

ďakujem veľmo pekne žienky. Príjemnú prácu
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

Musim viest za kazdych okolnosti valutovu pokladnu? Ked mam za rok cca 5 blockov a uhradu 1 faktury v czk? Jedna sa o szco , neplatca DPH, JU.
Ak ano, ako sa v JU uctuje prevod skk na czk na zaklade dokladu o prevode penazi z banky. Je to ako peniaze na ceste???? dakujem.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ak máš iba 5 bločkov, myslím, že sa to dá prežiť aj bez valutovej pokladne, iba prepočtom na SKK, ale ked tam máš úhradu faktúry v CZK... hmm... je to na pováženie.
Prevod peňazí z banky do pokladne sa účtuje tako peniaze na ceste cez priebežné položky.. aj keď sa jedná o prevod cudzej meny, pokiaľ je tá mena vyberaná z podnikateľského účtu. Je to vlastne dotácia pokladne.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja by som viedla valutovu pokladnu. Koncom roka by som ju vynulovala odvedenim valut na ucet. Povazujem za operativnejsie mat nejaku valutu v pokladni ako vzdy chodit do banky vyberat.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

a ako mám postupovať, ak mám nasledovný prípad:

mám 3 pokladne 1. SK
2. EUR
3. CZ
A: za 2000 Sk bolo kúpených 1300 Kc - tam som použila kurz zo zmenárne, z Sk pokladne mi odišlo 2000 Sk a do CZ pokl. mi prišlo 1300v prepočte na Sk tiež 2000 Sk. to je OK
B. za 10 Eur bolo nakúpených 265 Kc. kurz je 26,5, ale ako to mám robiť, keď vediem účtovníctvo v slovenských korunách
je to asi jednoduché, no neviem sa z toho vymotať
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
leka
a ako mám postupovať, ak mám nasledovný prípad:

mám 3 pokladne 1. SK
2. EUR
3. CZ
A: za 2000 Sk bolo kúpených 1300 Kc - tam som použila kurz zo zmenárne, z Sk pokladne mi odišlo 2000 Sk a do CZ pokl. mi prišlo 1300v prepočte na Sk tiež 2000 Sk. to je OK
B. za 10 Eur bolo nakúpených 265 Kc. kurz je 26,5, ale ako to mám robiť, keď vediem účtovníctvo v slovenských korunách
je to asi jednoduché, no neviem sa z toho vymotať
Prepočítaš na kurz Sk, účtovníctvo musíš viesť v Sk, tak prepočítaj Kč na kurz Sk podľa NBS a zaúčtuješ tú sumu.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

ja viem, že mám viesť účtovníctvo v Sk, ale keď prepočítam kurzom NBS na SK vydané eurá a prijaté Kč, tak mi nesedia hodnoty na priebežných položkách. mám ten rozdiel len vyrovnať na konci roka? Resp. neviete ako to mám nahdiť v Money?
Ďakujem za každú radu
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
B. za 10 Eur bolo nakúpených 265 Kc. kurz je 26,5, ale ako to mám robiť, keď vediem účtovníctvo v slovenských korunách
je to asi jednoduché, no neviem sa z toho vymotať[/QUOTE]


za 10 EUR si kúpila 265 CZK čo máš aj potvrdenie o nákupe.Ved na tom potvrdení musíš mať uvedený kurz ak myslíš kurz ktorý uvádzaš je podľa mňa mylný. Urob to nasledovne:
- v EUR pokladni dáš výdaj na prieb.položky 10 EUR x kurz dňom výdaja z pokladne NBS = suma v SK.
- v CZK pokladni dáš príjem na prieb.položky 265 x kurz dňom príjmu NBS = SK.

Rozdiel , ktorý ti víde naúčtuj v prieb.polož. ako kurzov.rozdiel k 31.12.2005. Ešte budem musieť zistiť ako sa naúčtuje, lebo ja mám tiež rozdiel v prieb.položkách ale iba 1.- SK.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

nie je žiadne iné riečňšenie? tam vyjde dosť velký rozdiel
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Aký prepočet kurzu dla NBS použiť ak služobka do ČR bola vykonaná 29.8.05 to je pondelok a u nás bol sviatok. Kurz z 26.8=piatok alebo 30.8=utorok ? Aké tam platí pravidlo ? Najbližší pracovný deň ku dňu konania služobky ?
Ďakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janko, z piatka.
http://www.porada.sk/showthread.php?...ov%FD+l%EDstok
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ďakujem a pekný večer...
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
leka
nie je žiadne iné riečňšenie? tam vyjde dosť velký rozdiel
napíš, ako to prepočítavaš, ved tam nevychádza až taký veľký kurzový rozdiel.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

kurzy NBS boli nasledovne:
CZK 1,311
EUR 39,066
v zmenárni 26,5

teda:
10 EUR = 265 CZK
10 EUR výdaj na prieb.pol. = 390,66 Sk
265 CZK príjem z p.p. = 347,415 Sk
=> na prieb. položke mi zostalo 43,245 Sk
Mne sa to zda vela, ale nevadi. Papier asi znesie všetko:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať