Zavrieť

Porady

Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
GLOBUS1 Pozri príspevok
ake doklady je potrebné vystavit pri predaji na komis ?
V prvom rade odporúčam podpísať zmluvu o komisionálnom predaji, v ktorej budete mať dohodnuté podmienky, ako napr. spôob dodania tovaru, spôsob vyúčtovania predaného tovaru.... Pri odovzdaní tovaru do komisu by som dával podpisovať dodací list, aby si mal potvrdené prevzatie tovaru. Pri vyúčtovaní potom už postupuješ podľa uzavretej zmluvy.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Inak daniari komis veelmi neradi vidia.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Inak daniari komis veelmi neradi vidia.
A to už prečo? Mám klienta, ktorý roky takto predáva svoj produkt, a DÚ s tým nemá žiadný problém.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hm, to presne neviem, ale v mojej zivnosti sa im to velmi nepacilo. Inak este teraz ma napadlo, ze to moze mat vselijaky obsah, pretoze sa moze jednat aj o predaj pouzitych veci, tam je to v poriadku. Dodam, ze u mna islo o veci nove, ktore som predavala a spatne platila. O co ide tu,vlastne neviem.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Pri komisionálnom predaji vystavuješ riadny doklad s registračnej pokladne. Je vhodné rozdeliť cenu predaja na sumu, ktorú vyplácaš pôvodnému majiteľovi veci a tvoju maržu. Je to z dôvodu fungovania DPH - ak bude potrebné vysvetliť, tak dopíšem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dalilada Pozri príspevok
Pri komisionálnom predaji vystavuješ riadny doklad s registračnej pokladne. Je vhodné rozdeliť cenu predaja na sumu, ktorú vyplácaš pôvodnému majiteľovi veci a tvoju maržu. Je to z dôvodu fungovania DPH - ak bude potrebné vysvetliť, tak dopíšem.
No ja poprosím o vysvetlenie.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Pretože základom dane pri predaji použitého tovaru ( mám na mysli len komis. použitého tovaru - bazár a pod. ) je kladný rozdiel medzi predajnou a kúpnou cenou. To znamená, že sa nemusí predajca tak ľahko stať platcom DPH (prekročenie obratu), resp. ak už je, tak platí DPH len z marže.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A čo keď predáva nepoužitý tovar v komise?
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

V § 66 Zákona o DPH sa píše len o použitom tovare. Teoreticky, ak niekto niečo nové predáva v bazáre na základe Zmluvy o sprostredkovaní predaja použitej veci alebo podobnej, dá sa to teoreticky považovať za použitú.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Pi komisionálnom predaji na základe komisionárskej zmluvy (nový tovar v predajniach) podľa mňa neplatia ustanovenia o použitom tovare. § 19 ods. 5 Z. o DPH
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
smith Pozri príspevok
A čo keď predáva nepoužitý tovar v komise?
No ved to, toto bolo take nie moc prijatelne pre danovu kontrolu, hoci z toho nakoniec nic nebolo, ale je to taky maly ohuk, to musime cestne priznat, ale dalej by som to nerozmazavala, radsej.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tetrisss Pozri príspevok
No ved to, toto bolo take nie moc prijatelne pre danovu kontrolu, hoci z toho nakoniec nic nebolo, ale je to taky maly ohuk, to musime cestne priznat, ale dalej by som to nerozmazavala, radsej.
AK je kvalitne spracovaná zmluva o komisionálnom predaji, tak daň. kontrola nemôže mať námietky.

P.S. Ale naznačuješ veci, ktoré asi nie sú celkom v súľade s kostolným poriadkom.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
smith Pozri príspevok
AK je kvalitne spracovaná zmluva o komisionálnom predaji, tak daň. kontrola nemôže mať námietky.

P.S. Ale naznačuješ veci, ktoré asi nie sú celkom v súľade s kostolným poriadkom.
Ved, ved... aj daniari si spocitaju dve a dve, ja im to ani nemam za zle.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Ved, ved... aj daniari si spocitaju dve a dve, ja im to ani nemam za zle.
Takže vlastne nie s komisionalnym predajom mali problém, ale niečim iným.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
smith Pozri príspevok
Takže vlastne nie s komisionalnym predajom mali problém, ale niečim iným.
Nooo, ono su to take veci diskutabilne, vseobecne, nevravim to az tak celkom osobne, kto je z praxe, ten vie svoje.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

tetrisss Pozri príspevok
Inak daniari komis veelmi neradi vidia.
Ani sa nemôžeme čudovať - veď čo je to za podnikanie, keď si požičiam nejeké veci a keď predám dobre , keď nepredám aj tak je dobre.

Veľa firiem na to doplatilo, že dostali naspäť po čase znehodnotený, svôj tovar, resp. výrobky - a to bol ich čistý zisk, mohli to zrovna vyviesť na smetisko.

Ak sa niekto rozhodne podnikať, mal by zabezpečiť z vlastných zdrojov tovar, ktorý by predával - potom by mu aj záležalo na predaji a choval by sa k tomu, ako svôjmu majetku. Komis-om každý len zaplní svoju predajňu, aby nebola taká prázdna a po čase ešte aj žiada novší, modernejší tovar.

Nehnevajte sa, ale toto mi pripadá, ako keby banka poskytla úver s tým, že keď budeš mať z čoho zaplatiť, tak zaplatíš a keď nie tak čo už...
0 0
ali_m ali_m

ali_m je offline (nepripojený) ali_m

smith Pozri príspevok
AK je kvalitne spracovaná zmluva o komisionálnom predaji, tak daň. kontrola nemôže mať námietky.

P.S. Ale naznačuješ veci, ktoré asi nie sú celkom v súľade s kostolným poriadkom.
Poradíš mi pls kde by som našiel vzor takej slušnej zmluvy?. Ďakujem.
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Oživím túto tému, lebo idem robiť účtovníctvo pre takúto SZČO. Je neplatca DPH.Bude brať výrobky od súkromných osôb- čiže nový tovar, tovar aj od podnikateľov nový aj použitý. Má niekto prosím dobrú zmluvu k tomuto??.. bude predaj nahadzovať cez pokladňu?
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

posuniem
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

poraďte prosím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať