Zavrieť

Porady

Udaje na fakturu

Ahojte poradaci.
Mam na Vas jednu otazocku.
Som SZCO uctujem v jednoduchom uctovnictve a kupujem a predavam prac. oblecenie.Ked vystavujem fakturu firmam to mi je jasne potrebujem vsetky udaje ako ICO, atd......ale ked fakturujem sukromnej osobe, ktora nema ICO, DICO atd......tak staci na fakturu dat meno a adresu alebo tam treba uviest aj rodne cislo?Je to rodne cislo potrebne?Zaujima ma to lebo ked si odomna kupi sukromna osoba oblecenie tak ci si zbytocne nepytam aj rodne cislo od nich.
Dakujem vopred za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zákon o ochrane osobných údajov poznáš ? Na rodné číslo ako údaj na faktúre pre konečného spotrebiteľa zabudni .

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    Rozhodne do faktúry zadávaj len meno a adresu. Rodné číslo je osobný údaj a vôbec nie je potrebný, aj keď by zákazník nemal námietku k jeho použitiu. Osobné údaje sa zadávajú len vtedy, ak by zákazník bral tovar na splátky a uvedenie rod. čísla vyžaduje zmluva. Zákazník ale vtedy podpisuje súhlas so spracovaním os. údajov.
    Natallka Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.
    Mam na Vas jednu otazocku.
    Som SZCO uctujem v jednoduchom uctovnictve a kupujem a predavam prac. oblecenie.Ked vystavujem fakturu firmam to mi je jasne potrebujem vsetky udaje ako ICO, atd......ale ked fakturujem sukromnej osobe, ktora nema ICO, DICO atd......tak staci na fakturu dat meno a adresu alebo tam treba uviest aj rodne cislo?Je to rodne cislo potrebne?Zaujima ma to lebo ked si odomna kupi sukromna osoba oblecenie tak ci si zbytocne nepytam aj rodne cislo od nich.
    Dakujem vopred za odpoved.
    Súhlasím s Johankou. Rodné číslo v žiadnom prípade.
    Ja by som uviedla k menu - súkromná osoba.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Natallka Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.
    Mam na Vas jednu otazocku.
    Som SZCO uctujem v jednoduchom uctovnictve a kupujem a predavam prac. oblecenie.Ked vystavujem fakturu firmam to mi je jasne potrebujem vsetky udaje ako ICO, atd......ale ked fakturujem sukromnej osobe, ktora nema ICO, DICO atd......tak staci na fakturu dat meno a adresu alebo tam treba uviest aj rodne cislo?Je to rodne cislo potrebne?Zaujima ma to lebo ked si odomna kupi sukromna osoba oblecenie tak ci si zbytocne nepytam aj rodne cislo od nich.
    Dakujem vopred za odpoved.
    Možno u tých súkromných osôb by si to mala jednoduchšie platbou cez registračnú pokladňu.

    ---------
    Veronika

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Alena Kašičková Pozri príspevok
    Ja by som uviedla k menu - súkromná osoba.
    Ak má v ŽL oprávnenie na maloobchod - predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi, tak nikto nemôže namietať, keď bude na faktúre iba meno a adresa .

    Natallka je offline (nepripojený) Natallka

    Natallka
    Vsetkym strasne dakujem, som si myslela ze je to aj zbytocne, ale este pred 3 rokmi ked som pracovala ako pomocna uctovnicka v jednej firme tak vtedy mi hovorili aby som tam davala rodne cislo, ale tiez sa mi to zdalo byt zbytocne.Este raz dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.