Zavrieť

Porady

100x prijatý, 100x prepustený

Milý poraďáci,
môj šéf mi už žerie nervy a neviem ako mu to vysvetliť. Máme problém s obsadením jednej pozície a tak stále tam berie jedného človeka, ktorý vydrží 2 týždne a potom dostane zase nejakú alkoholickú fázu a nepríde do práce. Tak mu dáme absenciu, následne ho prepustíme. A o nejaký mesiac ho chce zase šéf zamestnať späť a takto to ide dokola. Ja som už zúfalá. Koľko krát môžem v roku zamestnať a prepustiť toho istého človeka. Je v tom nejaké obmedzenie? Niečo sa mi vidí, že bolo na sociálke, že max. 4 x do roka prihlásiť a odhlásiť. Platí to ešte? Podľa akého paragrafu to je? Poraďte ako sa mám z toho vyvliecť, nemám už nervy ho stále prijímať a prepúšťať. Ako to vysvetliť šéfovi, aby s tým prestal?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Mňa napadá ďalšia možnosť: skús ty nájsť vhodného človeka na obsadenie danej pozície. Ak bude o trochu lepší z určitých hľadísk, šéf určite nebude namietať.

    Ela222 je offline (nepripojený) Ela222

    Ela222
    No ďakujem za radu. Chcela som to skúsiť, že či nejaké obmedzenie neexistuje. No popasujem sa s tým nejako.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Už vidím, ako sa bude tento zamestnanec "na preskáčku" pasovať o nejaký čas so zdr. poisťovňou, až mu tie pauzy zráta (pokiaľ je to jeho jediný prac.pomer a v čase bez práce si neplatí ZP sám a či čo ). Myslím, že šéf ho zamestnáva napriek absenciam z nejakých iba jemu známych dôvodov, ktoré jemu samému môžu byť dosť nepríjemné (?) a Ty s tým veru nič nenarobíš, iba sa narobíš......som si trochu zabublala a idem pracovať

    100x prijatý, 100x prepustený

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.