Zavrieť

Porady

Chranena dielna a pracovisko

Prosim Vas viete mi poradit co to znamena zriadenie chranenej dielne, chraneneho pracoviska ??

taktiez co to znamena vlastna zivnost ??..je to nejaky specificky druh zivnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    Zriadenie CHD alebo CHP znamená, že zamestnáš osobu so zdravotným postihnutím a na jej potreby upravíš pracovisko. To s vlastnou živnosťou som celkom nepochopila - je to proste tvoja živnosť, ktorú si zriadiš a prevádzkuješ vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť a za účelom dosiahnutia zisku
    Mirka123 Pozri príspevok
    Zriadenie CHD alebo CHP znamená, že zamestnáš osobu so zdravotným postihnutím a na jej potreby upravíš pracovisko. To s vlastnou živnosťou som celkom nepochopila - je to proste tvoja živnosť, ktorú si zriadiš a prevádzkuješ vo vlastnom mene a na vlastnú zodpovednosť a za účelom dosiahnutia zisku
    Ahaaa..uz to chapem..su nejake vyhody v CHD a CHP ??..vies mi nejako blizsie to opisat?

    Mirka123 je offline (nepripojený) Mirka123

    Mirka123
    CHD je pracovisko, kde aspoň polovicu pracujúcich predstavujú invalidní občania. CHP je pracovné miesto zriadené tak, že vyhovuje zdravotnému stavu invalidného občana. Myslím že úrady práce ešte stále poskytujú dotácie na podporu zamestnávateľom na vytvorenie alebo zlepšenie prac. miesta pre svojich zamestnancov - ŤZP.

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    deCORF OBRAEN Pozri príspevok
    Ahaaa..uz to chapem..su nejake vyhody v CHD a CHP ??..vies mi nejako blizsie to opisat?
    Ako už bolo vyššie napísané, v CHD alebo CHP musíš zamestnať minimálne 50 % občanov so zdravotným postihnutím. Štatúch CHD/CHP vydáva úrad práce, kde sa dielňa zriaďuje, na základe žiadosti, ktorú žiadateľ podá na príslušnom úrade práce (žiadosti o priznanie CHD sú zverejnené na http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/2...0?OpenDocument). Sú tu písané i výhody, možnosti dotácie...
    Jedna z največších výhod: Firmy, ktoré neplnia povinný podiel zamestnávania občanov so ZP si zadávajú zákazky v CHD, aby nemuseli platiť odvod štátu.

    Chranena dielna a pracovisko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.