Zavrieť

Porady

Skončenie PP výpoveďou a nový PP

Dobrý deň, chcem vás požiadať o radu. Máme takýto prípad:
Zamestnanec bol prijatý dňa 1.11.2004 na dobu určitú na 6 mesiacov s trojmesačnou skúšobnou dobou.
Po uplynutí 6 mesiacov mu bol PP predlžený na dobru neurčitú.
V decembri 2007 bude zamestnancovi doručená výpoveď a to podľa § 63 ods. 1 písm. b) – Výpoveď daná zamestnávateľom, zamestnanec sa stáva nadbytočným vzhľadom na zrušenie jeho funkcie k 30.11.2007. Počas výpovednej doby 2 mesiacov a decembra mu bude pridelená iná funkcia a to na zástup počas pracovnej neschopnosti iného zamestnanca. Výpovedná doba a PP bude končiť 29.2.2008.
Zamestnávateľ uvažuje o uzatvorení nového PP s týmto zamestnancom na inú prac. pozíciu.
1/ V prípade, že zamestnávateľ uzatvorí s uvedeným zamestnancom nový PP a to od 1.3.2008, zamestnanec stráca nárok na odstupné?
2/ Nový PP musí byť uzatvorený iba na dobu neurčitú?
3/ Ak áno, je možné v pracovnej zmluve dohodnúť 3-mesačnú skúšobnú dobu?
4/ Je možné dohodnúť 3-mesačnú skúšobnú dobu aj v prípade, že PP môže byť uzatvorený na dobu určitú?
5/ Do výpovede musíme uviesť aj pridelenú prácu počas výpovednej doby , vrátane rozvrhnutia prac. času?
6/ Pokiaľ zamestnancovi nebude pridelená iná práca počas výpovednej doby, jedná sa o prekážku na strane zamestnávateľa (§ 142 ods.3) ?
Dosť to súri, ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Prečo si chcete komplikovať živost s prihláškami a odhláškami do poisťovní?
    Uzatvorte so zamestnancom dohodu o zmene pracovnej zmluvy, kde uvediete všetky zmeny, ktoré sa prac.pomeru týkajú.

    --------
    Veronika

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    ..ak viete, ze s tym zamestnanec suhlasi, tak dodatok k pracovnej zmluve na zmenu zaradenia a dalsich nalezitosti to musi hravo vyriesit bez zbytocnych papierovaciek

    matuľka je offline (nepripojený) matuľka

    matuľka
    Ďakujem za radu, ale aj tak potrebujem vedieť odpoveď na moje otázky. Ja viem, že sa to dá vyriešiť aj dohodou o zmene pracovnej zmluvy, ale zamestnávateľ práve teraz nemá pre tohto zamestnanca inú prácu a uzatvorenie nového PP od 1.3.2008 nie je na 100%.
    Tak Vás poprosím ak niekto vie odpoveď na moje otázky, aby mi s tým pomohol. V našej firme sa väčšina vecí robí tým zložitejším spôsobom.

    Skončenie PP výpoveďou a nový PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.