Zavrieť

Porady

nedozreté banány

Chcela by som sa spýtať, či tu niekto nemá skúsenosti s nedozretými-zelenými banánami. Ako by rýchlejšie ožltli a dozreli?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Iwett Pozri príspevok
    Chcela by som sa spýtať, či tu niekto nemá skúsenosti s nedozretými-zelenými banánami. Ako by rýchlejšie ožltli a dozreli?
    Ďakujem
    Pri izbovej teplote skôr dozrejú, než v chlade.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Kedysi sme ich zabalili do igelitového vrecka a na skrini nám pekne dozreli.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mysimis Pozri príspevok
    Kedysi sme ich zabalili do igelitového vrecka a na skrini nám pekne dozreli.
    Aj dnes v sáčku pekne dozrejú.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Ja k nim ešte pridavam 1-2 jablka a určite dozreju
    Chobot Pozri príspevok
    Pri izbovej teplote skôr dozrejú, než v chlade.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    ja by som ich tiez nechala volne v izbe dozriet. V niektorych krajinach povazuju zlte banany za prezrete a uz len trochu "rumovejsie" za zhnite...

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    ´100 percentnou metodou na dozretie je mikrotenove vrecusko a teplo.pozor vsak aby neznili lebo takto zreju rychlo.Osobne zelene alebo polozlte banany neodporucam kupovat-kazia zaludok,mam vlastne skusenosti.

    dovolim si ale trosicku viac info o bananoch,pre privrzencov zdravej zivotospravy:

    v jednej talianskej knihe o ovoci som sa docitala ze pre nas banany nemaju ziadnu vyzivovu hodnotu,pretoze u nas nemozu prirodzene dozriet.lebo vitaminy tak cenne pre zdravie obsahuju len banany ktore dozru priamo na strome,v prirodzenom prostredi.vtedy maju vela vitaminov a cennych latok.
    Tie zelene nedozrete horke banany ktore casto vidime v obchodoch nestoja za nic.

    Banany su najzdravsie,a maju najviac cennych vitaminov,ked su uz trosku ohnednute alebo maju bodkovanu supku.
    ludia to asi nevedia,aj v obchodoch na taketo banany davaju nizsie ceny,pretoze ich chcu vypredat.
    ludia ich obchadzaju a mnohi aj vyhadzuju.

    skuste banan ,hoci ma skaredu supku,osupat a mnohokrat uvidite,ze vnutro je uplne bezchybne, a krasne zrele a sladucke,dokonca bez zhnednutych mäkkych casti.

    pritom taketo banany su sladke a vyborne chutia,su idealne ako ranajky pri dietach pretoze obsiahnuty cukor vam doda energiu ,zazenie pocit hladu a naviac aj chut na sladkosti.
    Ak si date 2 taketo banany na ranajky/okolo 8.00hod./,zasytia vas na cele dopoludnie a nebudete potrebovat jest minimalne do obeda.mam to na sebe odskusane.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    Ja som zase počul, že by sme mali jesť ovocie, čo sa u nás urodí. Nielenže je čerstvé a aj vďaka tomu obsahuje viac vitámínov, ale aj náš žalúdok vie vyťažiť viac z toho, na čo si behom xxxx rokov zvykol.

    Ja mám banány najradšej rozmixované s mliekom a cukrom

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Bastian Pozri príspevok
    Ja som zase počul, že by sme mali jesť ovocie, čo sa u nás urodí. Nielenže je čerstvé a aj vďaka tomu obsahuje viac vitámínov, ale aj náš žalúdok vie vyťažiť viac z toho, na čo si behom xxxx rokov zvykol.

    Ja mám banány najradšej rozmixované s mliekom a cukrom
    K tomuto sa aj ja pripajam a este k tomu mixu bananu a mlieka pridaj trochu rumu, ale ozaj len pre vonu, to je bezva /ja som inak absolutny abstinent/.

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    Ale u nás vyhrávajú práve tie takmer zelené. Zrelé sme nosili susedom, potom sme si zvykli urobiť kokteil. Ja do neho občas pridám arašídové maslo.

    Bastian je offline (nepripojený) Bastian

    Bastian
    tetrisss Pozri príspevok
    K tomuto sa aj ja pripajam a este k tomu mixu bananu a mlieka pridaj trochu rumu, ale ozaj len pre vonu, to je bezva /ja som inak absolutny abstinent/.
    Skúsim to s tým rumom. A možno aj s tým arašidovým maslom. Len dúfam, že potom nebudem utekať na WC .

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Po revolúcii som trocha predával banány tak si dovolím povedať že o tom trochu viem. banány sa oberajú a vozia po celom svete zelené ako tráva, aby dozreli potrebujú etylén, a správnu teplotu. Etylén môžete vyrobiť buď zariadením na výrobu etylénu, tak na dozretie kamiónu, alebo kúpite fľašu technického liehu dáte do kahančeka a zapálite to tak na dozretie troch ton,a najlepšie ja som si ich pre seba, svoju potrebu, tak dozrieval že som vložil ku každému strapcu jedno až dve jablká, tie tiež v priebehu skladovania vylučujú etylén a tie boli vynikajúce pri teplote cca 12 - 15 oC za dva týždne krásne dozreli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.