Zavrieť

Porady

bankový účet

Dobrý deň, našla som chybu v minuloročnom peňažnom denníku a chcem sa spýtať že čo s tým. Minulý rok ukončila účtovníčka novembrovým bankovým výpisom. A prenáša sa mi to do tohto roku čo stým viem spraviť. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    a este niečo musím zapísať do peňažného denníka všetky pohyby na účte- výber, prevod na súkromné účely... ďakujem

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ak sa nezmení základ dane,treba opraviť PD aj výkaz o majetku a podať dodatočný.Vo výkaze by sa mala zmeniť kolónka bankový účet.Ak by sa zmenil ZD tak aj dodatočné DP.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Základ dane sa viac-menej výrazne zmení. Ide o to, či daný subjekt aj chce podávať opravný priznanie k DP. Pokiaľ nie (a sú tam len výdavkové položky) je možné sa napr. rozhodnúť do PD ich zaevidovať ako nedaňový výdavok.
    Určite by som podal opravný výkaz o majetku, nech si neprenesiem rozdiely do ďalšieho roka.
    ďakujem za radu a minulo ročný decembrový výpis z účtu sa zaúčtuje do tohto roku januára? však? ďakujem
    takže za 155 Sk ktorý mi strhla banka za vedenie účtu 31.12.2006 musím prepísať celý minulo ročný peňažný denník a sprviť opravné daňové priznanie za rok 2006. Dobre som to pochopila?! díki

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Keď je rozdiel 155.-Sk, tj. účet bol bezpohybový, tak by som nanajvýš opravil výkaz o majetku.
    Priznanie by som nemenil. Tých 155.-Sk by som do PD zaevidova ako nedaňový výdavok a bolo by.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.