Zavrieť

Porady

volno na hladanie noveho zamestnania

Kedysi mal zamestnanec vo vypovednej dobe narok na 2xpol dna volna an hladanie noveo zamestnania. Toto volno sa dalo zlucit, ale neviem ci len v ramci daneho mesiaca. Ako to je teraz? Musi mi zamestnavatel poskytnut volno na den ktory si urcim? da sa spojit aj v ramci dvoch mesiacov? Aka je terajsia zakonna uprava ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    obcan2k Pozri príspevok
    Kedysi mal zamestnanec vo vypovednej dobe narok na 2xpol dna volna an hladanie noveo zamestnania. Toto volno sa dalo zlucit, ale neviem ci len v ramci daneho mesiaca. Ako to je teraz? Musi mi zamestnavatel poskytnut volno na den ktory si urcim? da sa spojit aj v ramci dvoch mesiacov? Aka je terajsia zakonna uprava ?
    Pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zllučovať.Podľa § 141 odst.2 písm. i- najviac na jeden poldeň v týždni- ale je to bez náhrady mzdy, ak si nedostal výpoveď podľa§ 63 1-a.c, v tom jedinom prípade je to sk priemerkou..
    Naposledy upravil Tweety : 04.12.07 at 08:42

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    obcan2k Pozri príspevok
    Kedysi mal zamestnanec vo vypovednej dobe narok na 2xpol dna volna an hladanie noveo zamestnania. Toto volno sa dalo zlucit, ale neviem ci len v ramci daneho mesiaca. Ako to je teraz? Musi mi zamestnavatel poskytnut volno na den ktory si urcim? da sa spojit aj v ramci dvoch mesiacov? Aka je terajsia zakonna uprava ?
    Pozri § 141 odst 2 Zákonníka práce
    ) vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru; pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať.

    Teda - ak si dal výpoveď ty - bez náhrady mzdy
    ak dal výpoveď zamestnávatel v zmysle § 63 odst 1 písm. a až c/ - s náhradou mzdy
    --------
    Veronika

    obcan2k je offline (nepripojený) obcan2k

    obcan2k
    a treba doniest nejake potvrdenie ze som bol tam a tam sa uchadzat o zamestnanie?
    teda mesacne je to cca 2 prac . dni . . .

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    obcan2k Pozri príspevok
    a treba doniest nejake potvrdenie ze som bol tam a tam sa uchadzat o zamestnanie?
    teda mesacne je to cca 2 prac . dni . . .
    Poskytnutie voľna nie je podmienené, že musí byť podložené dokladom. Nemal by zisťovať, kde si bol, nie je to jeho povinnosť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    obcan2k Pozri príspevok
    a musi mi to poskytnut na den o ktory poziadam?
    Áno, veď najprv si dohodneš pohovor a potom voľno. Termín pohovoru sa nie vždy dá zmeniť.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Končí mi 25.12.07 RD. Dostanem výpoved predpokladám § 63 ods. 1 písm.b) nadbytočnosť. Vzhladom na RD mám odpracované menej ako 5 rokov. Takže od 1.1.08 mi začína plynúť dvojmesačná výpovedná lehota, ktorá končí 29.2.08. Z obdobia pred MD a obdobia MD mám nárok na 30dní dovolenky, ktorú si chcem čerpať počas VL. Tiež si chcem od 28.-31.12.07 (kvôli DNP) zobrať neplatené volno. Takže mi ostáva odpracovať cca 10-12 prac.dní (46 PRAC.dní od 26.12.07 do 29.2.08 - 2 dni NV - 30dní starej dovolenky - cca 2-4dni novej dovolenky). Na kolko dní hladania nového zamestnania preplatených priemerkou by som mala nárok? Predpokladám za tých 10-12 pracovných dní na 1 deň. Alebo máte iný názor?
    Zajtra mám stretnutie so šéfom, tak by som mu nerada tvrdila niečo, čo nie je pravda. Dakujem, ak poradíte :-)
    Naposledy upravil brčko : 04.12.07 at 11:35

    volno na hladanie noveho zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.