Zavrieť

Porady

Predaj dedičstva

Dobrý deň, chceli by sme od rodiny odkúpiť nehnuteľnosť, ktorú zdedili, dedičné konanie bolo vlani a taktiež aj znalecký posudok bol vystavený vlani. Dohodli sme sa na mejšej sume, ako je uvedená v znaleckom posudku,aby nemuseli platiť daň. Na DÚ mi povedali, že nemusia platiť ak je v kúpnej zmluve menšia suma ako na znaleckom. Moja otázka, ako "starý môže byť znalecký posudok, aby bol platný?vici
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    vici Pozri príspevok
    Dobrý deň, chceli by sme od rodiny odkúpiť nehnuteľnosť, ktorú zdedili, dedičné konanie bolo vlani a taktiež aj znalecký posudok bol vystavený vlani. Dohodli sme sa na mejšej sume, ako je uvedená v znaleckom posudku,aby nemuseli platiť daň. Na DÚ mi povedali, že nemusia platiť ak je v kúpnej zmluve menšia suma ako na znaleckom. Moja otázka, ako "starý môže byť znalecký posudok, aby bol platný?vici
    Berie sa cena v čase nadobudnutia - teda znalecký posudok je podľa mňa OK.
    Napadá ma otázka - nie je tento príjem oslobodený? Zdedili nehnuteľnosť po kom, akú - skús upresniť.

    vici je offline (nepripojený) vici

    vici
    nehnuteľnosť zdedili po matke, ale ona tam nemala trvalý pobyt, aj ich matka to dedila po svojich rodičov.Neviem či je to takto jasné, vici

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Sú dedičmi v priamom rade - koľko vlastnila nehnuteľnosť matka? Trvalý pobyt v tomto prípade nie je podstatný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.