Zavrieť

Porady

Kancelársky nábytok ako výdavok

Ahojte!
Može mi niekto poradiť?
Som SZČO a chcem si kuúpiť do kancelárie nábytok - konkrétne skriňu na spisy, môžem si jej cenu dať do výdavkov a potrebujem k tomu ešte niečo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    do 30000 za kus môžeš. Potrebuješ doklad o nákupe-zaplatení.

    Bipik je offline (nepripojený) Bipik

    Bipik
    A kanceláriu, do ktorej kupujem nábytok, musím mať vo vlastníctve alebo mať k nej iné užívacie právo?

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Bipik Pozri príspevok
    A kanceláriu, do ktorej kupujem nábytok, musím mať vo vlastníctve alebo mať k nej iné užívacie právo?
    No, nejaké právo by si mal mať, aby ťa tam s tou skriňou pustili.

    Ale vážne, konkretizuj.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Dobrý deň,prosím Vás môže sa dať do nákladov a tiež odrátať DPH z kancelárskeho nábytku u živnostníka, ktorý nemá prevádzku, miesto podnikania je miesto bydliska? Môže sa zriadiť kancelária, jedna miestnosť v dome? Aj ked je to povedzme murár? Ďakujem.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Iwett Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím Vás môže sa dať do nákladov a tiež odrátať DPH z kancelárskeho nábytku u živnostníka, ktorý nemá prevádzku, miesto podnikania je miesto bydliska? Môže sa zriadiť kancelária, jedna miestnosť v dome? Aj ked je to povedzme murár? Ďakujem.
    prosím, neporadíte mi?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ak preukáže, že slúži na dosiahnutie, udržanie príjmov, tak áno. Veď aj účtovníctvo musí niekde uchovávať, alebo ak má nejaké prospekty napr. k stavebným materiálom, prezentáciu vlastnej práce. Ale to sú len moje úvahy...

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Aj ja si myslím, že ak podniká ako murár tak predsa musí aj niekde uzatvárať zákazky ukladať si papiere ap. To znamená, že ak je to za účelom dosiahnutia príjmu tak prečo nie.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Ja som si nebola istá, lebo si pamätám z nejakej odbornej literatúry ale možno 10 rokov naspäť, že ak chce podnikateľ uplatňovať výdavky na takú kanceláriu, tak musí mať takého priestory vyňaté a platiť za tú časť daň z nehnuteľnosti s inou sadzbou dane ... Lebo nikde nič okolo toho neviem nájsť...

    Kancelársky nábytok ako výdavok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.