Zavrieť

Porady

výplatný lístok

Ahojte,

chcela by som vás poprosiť o radu. Mám jedného problémového klienta, ktorý mi tvrdí, že náležitosťou výplatného lístku je denný vymeriavací základ. Lenže podľa § 130 ods. 5 ZP nie je o dennom VZ ani chýru.
Môže mi niekto z vás, prosím potvrdiť, či denný VZ má alebo nemá byť povinne uvedený na výplatnej páske?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuba Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcela by som vás poprosiť o radu. Mám jedného problémového klienta, ktorý mi tvrdí, že náležitosťou výplatného lístku je denný vymeriavací základ. Lenže podľa § 130 ods. 5 ZP nie je o dennom VZ ani chýru.
    Môže mi niekto z vás, prosím potvrdiť, či denný VZ má alebo nemá byť povinne uvedený na výplatnej páske?

    Ďakujem
    Toto nie je povinnosť uviesť na výplatnej páske. Skús sa klienta spýtať na zdroj, z ktorého info čerpal.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Denný VZ som ešte na výplatnom lístku nevidel. Používam roky MRP (pred takými 4-5 rokmi to bola ešte DOS-ovská verzia) a tento softvér a ani niektoré ďalšie , ktoré poznám takúto položku nemajú.
    Možno si to onen klient zamieňa s priemerom pre dovolenku ?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    endrju Pozri príspevok
    Povinnosť to nie je, ale na výplatnych lístkoch som ten údaj už videl.
    Väčšina našich zákazníkov si tento údaj na výplatnej páske "vytrucovala" a preto ho na väčšine výplatných pások tlačených z nášho softu nájdeš.
    Hovorí sa tomu, náš zákazník, náš pán.
    A pozrel som sa medzitým do výstupných zostáv MRP a čo som našiel : dve podoby defaultného výplatného lístka majú aj položku DVZ. Pravda - len infomatívny (dve miesta za des. čiarkou). Ten môj predchádzajúci príspevok vychádzal z toho, že odo mňa zatiaľ nik túto položku nepožadoval a možno "otrocky" používam len vlastné vzory, ktoré som si editoval. Sú jednoducho krajšie.
    Takže svoj predchádzajúci príspevok opravujem a MRP-čku sa touto cestou ospravedlňujem .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.