Zavrieť

Porady

Reklamácia materiálu

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu ako zaúčtovať:
Vrátili sme poškodený materiál, ktorý bol už na sklade a vystavili faktúru na to - ktorý účet mám použiť? mínus 112 alebo nejaký výnosový účet
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak set vy vrátili tovar a vystavili faktúru...tak ste ho vlastne predali.
    311/642
    542/112

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    nadviažem, aby som zbytočne nezakladala ďalšiu tému. Ja mám zas taký "problém". Tiež sme reklamovali časť materiálu, kt. už bol prijatý na sklad ešte v minulom roku. Dodávateľ rekl. uznal, vystavil credit note /dobropis/ v cene, za akú sme materiál kupovali v tom čase. Problém u mna nastáva v tom, že mi tým pádom nesedí sklad s hlavnou knihou, keďže skladová cena je iná ako dobropisovaná. Sklad vediem sp. A, metoda vážen. aritm. priemer. Chcem sa vás spýtať, ako to riešite v praxi tieto cenové odchýlky sklad/hlavná kniha?. Napr. dobropis čiastka rekl. materiálu je 700€, avšak cena sklad. toho materiálu je už napr. 687€. Mohla by som poprosiť o postup účtovania v sklade-teda výdajky a povedzme v došl. faktúrach, aby mi to sedelo? Dobropis som totiž zaúčtovala v knihe fakt. -112,-343/-321. Cez ID som 321 previedla na účet 315? No v samotnom sklade neviem aký zvoliť správny postup, aby mi sedeli KS hlavnej knihy účtu 112 a samotného skladu. Možno pre niekoho smiešna vec, ale mám takýto prípad prvý krát, tak nech nenarobím si kiksy vlastnými postupmi účtovania. Dík za každé info z praxe

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    Nik sa nevyjadrí ako to robí u seba? Posúvam svoju otázku, ďakujem
    Naposledy upravil Chrusťa : 21.03.13 at 06:00

    Reklamácia materiálu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.