Zavrieť

Porady

preplatok podľa účtovníctva

Prosím o radu, už som to tu písala. Prebrala som účtovníctvo, kde na konci roka bol vedený preplatok voči DU na dani zo mzdy 4000,- ale v skutočnosti po konzultácii s DU je všetko vyrovnané. Keď som si urobila tabuľku predpisu a odvádzania dane, zistila som že je to ozaj vyrovnané, takže ten zostatok, čo robí preplatok DU voči našej firme je len v účtovníctve.Neviem či sa to neťahá ešte z predchádzahúcich rokov. Chcela by som účty vyčistiť a neviem kde mám zaúčtovať 4000,- Môžem to dať do nedaňových výnosov? A naopak to mám so sociálnou poisť. tam sa účtovať nedoplatik voci sociálnej, ale od nej mám tiež vyjadrenie písomné, že máme všetko vysporiadané, takže tiež neviem, kde dám 12000,- . Nerada by som mla účty ku koncu roka nevyjasnené.
Ďakujem moc za odpoveď
Aldan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Aldan Pozri príspevok
    Prosím o radu, už som to tu písala. Prebrala som účtovníctvo, kde na konci roka bol vedený preplatok voči DU na dani zo mzdy 4000,- ale v skutočnosti po konzultácii s DU je všetko vyrovnané. Keď som si urobila tabuľku predpisu a odvádzania dane, zistila som že je to ozaj vyrovnané, takže ten zostatok, čo robí preplatok DU voči našej firme je len v účtovníctve.Neviem či sa to neťahá ešte z predchádzahúcich rokov. Chcela by som účty vyčistiť a neviem kde mám zaúčtovať 4000,- Môžem to dať do nedaňových výnosov? A naopak to mám so sociálnou poisť. tam sa účtovať nedoplatik voci sociálnej, ale od nej mám tiež vyjadrenie písomné, že máme všetko vysporiadané, takže tiež neviem, kde dám 12000,- . Nerada by som mla účty ku koncu roka nevyjasnené.
    Ďakujem moc za odpoveď
    Aldan
    Neboli účtované platby SP "omylom" ako platby DÚ? Tak by si vysporiadala aspoň tých 4 000 Sk.

    Ja som takéto neznáme zostatky, ktoré som ani po kontrolách účtov 2-3 roky dozadu nevedela zaradiť (a bolo ich veru neúrekom) účtovala: Ak som to účtovala do nákladov, tak 548 99 - nedaňové, ale pokiaľ išlo o účtovanie do výnosov, tak sa to zdaňovalo (648). Pre istotu. Lepší nápad som nemala, ak som to nechcela tlačiť pred sebou ďalej.
    Naposledy upravil Lydka R : 06.12.07 at 05:47 Dôvod: gramatika

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    Ďakujem veľmi pekne, asi tak som si to predstavovala, len som si nebola istá, ale v takýchto prípadoch asi to inak nejde
    Aldan

    preplatok podľa účtovníctva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.