Zavrieť

Porady

Vysvetlenie sumy za položku

Dobrý deň prosím Vás bol by niekto dobrý a vysvetlil by mi, keď účtovné firmy uvádzajú za 1 položku 25,-- Sk, za položku sa napríklad pri faktúre s DPH berie faktúra celkovo, alebo rozučtovanie fa.

napr. tovar 10000
DPH 1900
fa: 11900

ide o jednu položku alebo sa berie účtovná a ide o 3.....

Už píšem asi zložito ale moc by mi to pomohlo

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ospravedlňujem sa ale som začiatočník čo sa týka porady, ale nemohol by mi predsa niekto pomôct

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    účtovník - junior Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím Vás bol by niekto dobrý a vysvetlil by mi, keď účtovné firmy uvádzajú za 1 položku 25,-- Sk, za položku sa napríklad pri faktúre s DPH berie faktúra celkovo, alebo rozučtovanie fa.

    napr. tovar 10000
    DPH 1900
    fa: 11900

    ide o jednu položku alebo sa berie účtovná a ide o 3.....

    Už píšem asi zložito ale moc by mi to pomohlo

    Ďakujem
    To čo obsahuje položka, nemusí byť u každej firmy, resp. účtovníka rovnaké. Principiálne by to malo byť za tovar, DPH a úhradu faktúry, lebo to sú tri zápisy v denníku ...ale ako vravím, nepočíta to každý rovnako ...
    Dakujem, v podstate to pri faktúre nie je ani taký veľký rozdiel, horšie to vidím pri rozúčtovaní miezd.... tam je ten rozdiel vačší...ale aj tak díky moc

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    účtovník - junior Pozri príspevok
    Dakujem, v podstate to pri faktúre nie je ani taký veľký rozdiel, horšie to vidím pri rozúčtovaní miezd.... tam je ten rozdiel vačší...ale aj tak díky moc
    Podľa mojich skúseností mzdy sa neúčtujú za položku, ale za zamestnanca od 200 až do 500 SK- spracovanie miezd.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to má určite na mysli zaúčtovanie rekapitulácie miezd - cena prác za účtovníctvo.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    evina Pozri príspevok
    Podľa mojich skúseností mzdy sa neúčtujú za položku, ale za zamestnanca od 200 až do 500 SK- spracovanie miezd.
    Myslím, že tu nešlo o spracovanie miezd, ale o rozúčtovanie .

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    KvetkaK Pozri príspevok
    Myslím, že tu nešlo o spracovanie miezd, ale o rozúčtovanie .
    Áno viem, niekto to zaúčtovanie počíta už v rámci ceny za spracovanie, niekto nie ....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    myslím, že ide o dve rozdielne dodania. Mzdy môže spracovať niekto úplne iný, účtovník si zaúčtovanie napočíta do ceny cez položky, ak má tak uzavretú zmluvu.

    Vysvetlenie sumy za položku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.