Zavrieť

Porady

Pracovný pomer

Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu a pomoc.
Vie niekto ako ukončiť, resp. je možné "zrušiť" pracovnú zmluvu, ktorá je nesprávna? Je nesprávne celá sformulovaná a neplatná vlastne...ako ju opraviť?Ak sa vôbec niečo také dá....
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Dodatkom k pracovnej zmluve ...

    PZ zo dňa vtedy a vtedy sa mení v bode.... xy takto, v bode xy takto a v bode xy takto....

    Tento dodatok nadobúda účinnosť dňom podpísania oboma stranami...

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Málo info. Podľa ktorého § ZP je neplatná?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    A nemôže byť urobená úplne nová zmluva a v nej by bolo v jednom bode, že táto pracovná zmluva nahrádza zmluvu uzatvorenú dňa ..... ??

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Uveď dôvod prečo je neplatná. Ak je neplatná tak neplatí, nie je čo meniť ani doplňovať. Ale treba ten dôvodu uviesť, aby sme sa vedeli vyjadriť presnejšie.
    Monika Kováčová
    Môj laický pohľad:

    Novej PZ musí predchádzať ukončenie predchádzajúcej, čo znamená ukončenie PP a začiatok nového PP... následky poznáš: odhlášky, prihlášky, ELDP, zápočet, preplatenie nevyčerp. dovolenky, nová dovolenka, nová skúšobná doba.... bŕŕŕ....

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Aljoska Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás požiadať o radu a pomoc.
    Vie niekto ako ukončiť, resp. je možné "zrušiť" pracovnú zmluvu, ktorá je nesprávna? Je nesprávne celá sformulovaná a neplatná vlastne...ako ju opraviť?Ak sa vôbec niečo také dá....
    Ďakujem za radu.
    Čo je neplatné...je neopraviteľné

    Na základe čoho súdiš, že je neplatná ?

    Treba konkretizovať problém...
    Monika Kováčová
    KvetkaK, spätne meniť niečo na niečo nie je nikdy správne.... iné ti odpovedať nemôžem...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak je zmluva nesprávne napísaná, po dohode so zamestnancom si podpíšu nové znenie zmluvy....nevidím v tom problém. PZ je dvojstranný právny akt.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    KEJKA Pozri príspevok
    ak je zmluva nesprávne napísaná, po dohode so zamestnancom si podpíšu nové znenie zmluvy....nevidím v tom problém. PZ je dvojstranný právny akt.
    Veď to som mala aj ja práve na mysli. Tá nová zmluva je podpísana obidvoma účastníkmi a v tom jednom bode je napísané, že týmto tá pôvodná stráca platnosť.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ermon Pozri príspevok
    KvetkaK, spätne meniť niečo na niečo nie je nikdy správne.... iné ti odpovedať nemôžem...
    Jasné, rozumiem. Ten príspevok radšej aj hneď mažem.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    KvetkaK Pozri príspevok
    Veď to som mala aj ja práve na mysli. Tá nová zmluva je podpísana obidvoma účastníkmi a v tom jednom bode je napísané, že týmto tá pôvodná stráca platnosť.
    Tak je všetko v poriadku...

    To asi ten predvianočný stres

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    KEJKA Pozri príspevok
    ak je zmluva nesprávne napísaná, po dohode so zamestnancom si podpíšu nové znenie zmluvy....nevidím v tom problém. PZ je dvojstranný právny akt.
    Nesprávne napísaná - nejaké dohodnuté podmienky sú zle uvedené - súhlasím s podpisom nového znenie prac.zmluvy
    Prac.zmluva neplatná (uvádza aj zadávateľka) - to znamená, že porušuje niektorý z §§ ZP. A podľa mňa na základe neplatnej prac.zmluvy ba sa nemalo pracovať.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    KvetkaK Pozri príspevok
    Veď ja tu chcem práve zistiť, či to je v poriadku ak sme to takto urobili?
    Na budúce skús konkretizovať a zoštylizovať otázku do niečoho zmysel dávajúceho ...

    Áno, v tom prípade to je v poriadku...

    Aljoska je offline (nepripojený) Aljoska

    Aljoska
    Dakujem Vám krásne za tak veľa odpovedí a rád,
    skúsim niečo pokúmať, resp. požiadať pracovníka o stretnutie či by súhlasil aby sme to proste opravili a dali to na papier tak ako to má byť....a nebrať do úvahy to staré, nesprávne...
    Zatiaľ Silvia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.