Zavrieť

Porady

2 pracovné pomery

Dobrý deň,

prosím o radu.
Máme 2 firmy. Každá má svojich zamestnancov. Len v prípade jedného zamestnanca to máme tak, že bude pracovať v oboch firmách. V jednej je zamestnaný na 40 hod. týždenný pr. čas. V druhej má byť tiež zamestnaný. Chcem sa spýtať, ak bude zamestnaný napr. na 5 hodín týždenne, akú musí mať minimálnu mzdu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Pri takom pracovnom fonde ho môžeš dať do tej druhej firmy na DoPČ, pričom budeš mať v tom prípade ako ZĽ odvody len do SP a to na UP - 0,8% a na GP 0,25%

    ErikaOl je offline (nepripojený) ErikaOl

    ErikaOl
    Infarkt,

    ja som dostala príkaz na obe firmy urobiť tomu zamestnancovi pracovné zmluvy na hl. prac. pomer.
    Preto otázku DoVP neriešim. Ja som len "výkonný orgán"
    Potrebujem zistiť len, koľko mu na tej druhej firme môžem dať minimálnu mzdu, aby som neporušila nejaký zákon.
    Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    5 hodín = osminkový PP?
    daj mu hodinovku, neurčili ZHORA aj plat?
    alebo aspon systém - rovnaká mesačná odmena napr. 1000,- Sk, alebo sadzba na hodinu, či ako? Konkretizuj.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Pardóóón

    Keďže bude plnohodnotná PZ, tak musí mať minimálnu mzdu...

    § 119

    (1) Mzda nesmie byť nižšia ako minimálna mzda ustanovená osobitným predpisom.

    (2) Mzdové podmienky zamestnávateľ dohodne s príslušným odborovým orgánom v kolektívnej zmluve alebo so zamestnancom v pracovnej zmluve. Pre člena družstva, u ktorého je podľa stanov podmienkou členstva pracovný vzťah, možno mzdové podmienky upraviť aj uznesením členskej schôdze.

    (3)
    <strike> Mzdové podmienky musia byť rovnaké pre mužov a ženy bez akejkoľvek diskriminácie podľa pohlavia. Ženy a muži majú právo na rovnakú mzdu za prácu rovnakej zložitosti, zodpovednosti a namáhavosti vykonávanú pri rovnakých pracovných podmienkach a pri dosahovaní rovnakej výkonnosti a výsledkov práce.</strike>
    V mzdových podmienkach zamestnávateľ dohodne najmä formy odmeňovania zamestnancov, sumu základnej zložky mzdy a ďalšie zložky plnení poskytovaných za prácu a podmienky ich poskytovania. Základnou zložkou mzdy je zložka poskytovaná podľa odpracovaného času alebo dosiahnutého výkonu.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak stanovený TPČ pre organizáciu je 40 hod, tak minimálna mzda pri 5-hodinovom TPČ je :
    buď mesačná 8100/40x5=1013
    alebo hodinová 46,60
    Pri stanovení mzdy treba ale uvažovať aj so stupňami náročnosti práce.

    ErikaOl je offline (nepripojený) ErikaOl

    ErikaOl
    Takže, keď mu jeden mesiac výjde, že robil 22 hodín a iný mesiac 20 hodín, stále bude jeho hrubá mzda 1013,- Sk?

    ErikaOl je offline (nepripojený) ErikaOl

    ErikaOl
    Takže konečne som si na istom. Jednoducho, ak bude mať pracovný pomer na 5 hod. týždenne, jeho mesačná mzda nemôže byť nižšia ako 1013,-.

    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.