Zavrieť

Porady

Aké doklady treba

Dobry den, som zacinajuci zivnostnik na SK a mam internetovy obchod s oblecenim.Byvam a pracujem v CZ a nakupujem oblecenie cez internetovy portal,chcem sa opytat ci staci ako doklad o kupe oblecenia vypis z mojho osobneho uctu v CZ a vypis z internetoveho portalu alebo treba kupnopredajnu zmluvu alebo nejaky danovy doklad???
SURNE!!!
Za Vasu odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    internetovy portal ti nevystavuje faktury?
    este som nenakupil na internetovom obchode ako firma ani ako FO bez vystavenej faktury (ktora moze byt dorucena spolu s tovarom)

    vypis z uctu ti iba potvrdzuje platbu, ale tu platbu musis realizovat na zaklade nejakeho dokladu, napr. faktury

    solikoo je offline (nepripojený) solikoo

    viem co chcem solikoo
    viem ze takyto portal faktury nevystavuje,ten vypis mi poslali ale este stale mi neposlal chlapik od ktoreho kupujem veci cez tento portal ziadnu zmluvu tak sa informujem ci to nahodou nestaci,alebo co by stacilo

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Duficek píše práve o tom, že nepozná taký portál, ktorý by nevystavoval doklad (faktúru) o nákupe.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    myslim ze ak by ste mali medzi sebou zmluvu a ten vypis by obsahoval nalezitosti ako nazvy oboch partnerov a ich identifikacne udaje a polozky tovarov podobne ako dodaci list, tak by to mohlo stacit. pozor aj na DPH, to by tiez malo byt osetrene v zmluve. mozno ma opravia ostatni...

    inak co je to za portal, resp. preco nevystavuje faktury? naozaj som sa tym este nestretol...

    solikoo je offline (nepripojený) solikoo

    viem co chcem solikoo
    ten portal je nieco ako sprostredkovatel takychto nakupov a predajov, takze oni tie faktury nedavaju mozu mi dat iba vypis od koho som kupil co ,za kolko a kedy
    takze v skratke som v prdeli ked mi ten chlapik neposle doklad

    solikoo je offline (nepripojený) solikoo

    viem co chcem solikoo
    caf caf pisal som aj do ceskej poradne a tam mi napisala zenska : K prokázání výdajů na nákup zboží je třeba doklad o nákupu ( třeba i z internetového portálu), kde budou kromě identifikace prodávajícího a kupujícího uvedeny i jednotlivé položky zboží. Dále je třeba doložit úhradu tohoto dokladu ( výpis z banky)
    Takze podla nej mi to staci netreba mi ziadny danovy doklad -fakturu alebo inu zmluvu, alebo sa ta pani pletie?

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    kde budou kromě identifikace prodávajícího a kupujícího uvedeny i jednotlivé položky zboží - tieto udaje obsahuje vacsinou aj faktura.

    pre istotu si skus zavolat na prislusny danovy urad a tam ti povedia presne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.