Zavrieť

Porady

Medvedie labky

Blíži sa čas Vianoc a tak som si dovolil i ja prispieť niekoľkými osvedčenými receptami, typickýni pre čas vianočný. Dobrú chuť.

Medvedie labky
350 g hladkej múky, 200 g nalúpaných orechov alebo mandlí, 250 g masla z toho ½ môže byť masť, 250 g cukru, 1 vajce, citrónová kôra, klinčeky, škorica, prášok do pečiva, kakao.
Na vymastenie formičiek: 20 g masla, 20 g múky.
Do preosiatej múky a práškového cukru pridáme za hrot noža prášku do pečiva, citrónovú kôru, tlčené klinčeky, kakao a postrúhané orechy. Potom nakrájame do toho maslo, dobre vypracujeme na cesto a necháme stuhnúť. Cesto rozkrájame na 18 – 20 kúskov, každý trocha obalíme v múke, v dlaniach urobíme valčeky, vtlačíme do vymastených formičiek, uložíme na plech a upečieme v rúre do ružova. Vychladnuté ich vyklopíme a posypeme práškovým cukrom.


Medvedie labky – iný recept
350 g hladkej múky, 280 g masla z toho ½ môže byť masť, 210 g práškového cukru, 140 g mletých orechov, škorica, citrónová kôra.
Plnka: piškóty, maslo, cukor, kokosová múčka, rum, čokoláda.
Na doske zmiešame múku, maslo, práškový cukor, orechy, škoricu, citrónovú kôru, všetko spolu rozmiesime a natlačíme do vymastených formičiek. Upečieme v rozohriatej rúre. Vychladnuté naplníme plnkou a oblejeme roztopenou čokoládou. Plnka: piškóty rozmrvíme a premiešame s maslom, cukrom, kokosovou múčkou a rumom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    Skúšala som tie labky, bola som prekvapená z cesta, bolo sypké, ale keď som sa dočítala, že také má byť, tak som naplnila formičky, super sa vyklápali, ale ostali mi tvrdé, kde je chyba, dlho som ich piekla?

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    zmäknú , to tak býva vždy niektorým to trvá 3-4 týždne- veď práve preto niektoré pečieme vopred

    alla66 je offline (nepripojený) alla66

    Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
    Pridám recept mojej mamy:
    180g cukru
    140g orechov
    280g masla
    350g hl.múky
    30g čokolády na varenie
    1 vajce
    na špičku noža pomletého anízu,feniklu,klinčekov a škorice
    ½ dcl rumu
    Všetky prísady zmiesime na hladké cesto, ktorým plníme formičky do 2/3. Upečené ešte za tepla vyklopíme a posypeme vanilkovým cukrom.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ja čo mám recepty na labky, tam je prísne zakázané formičky mastiť.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Mám dobrý recept po mojej babičke
    35 dkg polohrubej múky,26dkg masla,25dkg cukru,12dkg orieškov
    alebo mandlí,5 dkg kakaa, na hrot noža škorice,polovicu hrota noža klinčekov.Formičky sa nevymasťujú.Pečieme v stredne vyhriatej rúre a horúce obaľujeme vo vanilkovom práškovom cukre.Sú výborné.Dobrú chuť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.