Zavrieť

Porady

Fa za stavebné práce z Rumunska

Ahojte,
chcela by som sa poradit. Prerabali sme kancelarske priestory a robila nam to ista firma z Rumunska. Po ukonceni nam vystavili fakturu kde bolo rozpisane:
Stavebne prace - 850 hod - á 120 SK/hod - spolu suma 102.000,- Sk.

Ako to mam zauctovat? Ako je to s DPH, kedze ide o stat EU a DPh vo fakture nie je uvadzane. Rumunska firma je platcom DPH, ale predpokladam ze si uplatni DPH u nich.
Mam narok na odpocet DPH z tejto sumy alebo to mam zauctovat ako zahranicnu fa ale bez DPH?

So zahranicnymi fakturami za prerabku som sa doteraz nestretla, preto vopred dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Záleží od toho, kde sa kancelárske priestory nachádzajú - Slovensko alebo Rumunsko? A firma, čo to robila kde má sídlo - na Slovensku, alebo v Rumunsku?

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Predpokladám, že kancelárie sú na Slovensku a Vy ste plátci DPH. V tom prípade - keďže miestom dodania je Slovensko §15 ods. 2, musí byť zdanené slovenskou daňou - daňová povinnosť sa prenáša na Vás a uplatníte samozdanenie.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    Kancelarie su na Slovensku, sme platcom DPH a sme slovenska firma. Dodavatel prac je rumunska firma, so sidlom v Rumunsku a je platcom DPH v rumunsku.

    Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

    Bambi23
    Este by som potrebovala poradit aku sumu zadam do faktury v uctovnom programe (uctujem v MRP). Na fakture je spolu suma 102 tis. Dam to ako zaklad a na to navysim DPH + 19% a zaroven urobim samozdanenie - 19%? Alebo musim urobit akoze tych 102 tis. je uz s DPH 19%?
    V MRP ak zadam v doslych fakturach typ DPH 49 tak sa mi vo stvrtrocnom vykaze DPH vobec neobjavi v riadku to samozdanenie, neviem si s tym rady. V zuctovnom denniku dokonca taky typ 49 uz ani nie je v ponuke, len 39. Som z toho "samozdanenia" zufala.
    Vie mi niekto poradit, dakujem?

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    V knihe FP typ DPH: 49.
    Potom dáš sumu v €, (alebo v akej mene to máš). Do kolonky zahraničná mena napíšeš kurz podľa NBS, kde sa ukážu dve okienka na prepočet, ktoré vyplníš a druhé potvrdíš. A musíš ešte dať 19% DPH, aby sa ti napočítalo samozdanenie. Program ti neukazuje 49, asi preto, že nemáš upgrade, kde sú platné nové tlačivá od 1.10.2007.

    Fa za stavebné práce z Rumunska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.