Zavrieť

Porady

vystavený dobropis

Vystavujem dobropis,aky typ DPH mam pouzit ked povodna fa bola bez DPH/bola to pokuta,ale prehrali sme sud/ tak dobropisujem tu istu ciastku.A ako zauctujem ich uhradenie,staci len uhradit v zozname faktur alebo treba potvrdený vzajomny zapocet./Robim v PU MRP/
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    tak ako si použila typ v pôvodnej faktúre.
    ja by som to riešila zápočtom.

    tamara je offline (nepripojený) tamara

    tamara
    ahojte, idem vystavovať dobropis, ktorý sa týka faktúry z 10/07, aký typ DPH použijem? dakujeem moc

    jaja2801 je offline (nepripojený) jaja2801

    jaja2801
    Ahojte
    mam taký problem. Vystavila som dobropis na 3 faktúry poradte ako mam ich zauctovat v MRP.Isla som cez vydane faktury, dobropis vybrala som si faktury ktore som dobropisovala. A neviem čo dalej a ako to zapisat do PD?

    Dakujeeeem pekne....

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Uctovat v JU budes predsa az ked vratis dobropisovanu ciastku. Ja osobne by som zauctovala takym istym kodom akym bola zauctovana povodna faktura ku ktorej sa dobropis viaze.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Doplním na príklade.
    Pôvodnú faktúru si mala -predaj tovaru, keď si uhradila či cez výpis alebo pokladňu, do denníka si uviedla predaj tovaru. Vystavila si dobropis predaj tovaru s mínusom. Po úhrade tohto dobropisu či cez pokladňu alebo banku dáš do denníka mínusom predaj tovaru.

    jaja2801 je offline (nepripojený) jaja2801

    jaja2801
    Dakujem za radu.
    Faktury som sice vystavila ale neboli uhradené. Ta či vlastne mam robit ten dobropis alebo len tie faktury nahodit s minusovým znamienkom. Mne ide hlavne o DPH lebo mi sme za faktury už odviedli DPH-čku. Tak mi to skuste prosim nejako po lopate napisat ako to teda mám urobit........ .


    Dakujem pekneeeeeee

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ty si ponecháš faktúru ktorú si vystavila. Všetko pôvodné necháš na pokoji. A urobíš novú faktúru s mínusmi, a to bude pre Teba dobropis.

    jaja2801 je offline (nepripojený) jaja2801

    jaja2801
    cize budem mat tam tie povodne a aj minusové. Cize to nebudem robit cez dobropis ale cez faktúry.No a ked urobim ročný prevod tak sa mi prenesu do dlašieho roka. To je v poriadku?

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    PU v MRP
    Potrebujem vystaviť dobropis.
    Predtým sa mi zdá že som vo funkciách pri vyšlých fa mala možnosť - ponuku dobropis.
    Teraz ak sa nastavím na faktúru, na ktorú chcem vystaviť dobropis, tak vo funkciách mám možnosti buď stornovať, alebo skopírovať.

    Ja som si faktúru skopírovala, typ dokladu som dala D. V texte faktúry som dala, že dobropisujeme Vám .....
    Pôvodnú sumu, ktorú som predtým faktúrovala som dala s mínusom (napr. - 1000) a správnu sumu som dala s plusom (napr. 600,00)
    A vyšiel mi rozdiel 400,00, ktorý musím vrátiť.
    Pri tlači faktúry som zadala možnosť Dobropis.

    Ako vy vystavujete dobropis v MRP - PÚ ?

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Veľmi zriedka mám dobropis ale tak ako Ty, len tlačím ako obyčajnú faktúru. Pekný víkend prajem všetkým.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Janinkaaa
    mohla si dať storno fakrúru, len by si opravila v názve storno, prepísala dobropis, v texte by sa Ti objavilo hneď číslo faktúry, ku ktorej vystavuješ dobropis, a sumy by sa Ti objavili hneď mínusom. Potom môžeš dať plusovú hodnotu.
    Alebo potom vystaviť klasicky faktúru - nové bez akéhokoľvek kopírovania, a zapísať len rozdielové sumy, v tvojomprípade len jeden riadok so sumou -400.
    Typ dokladu D ani nemusíš uvádzať, to D je potrebné pri došlých faktúrach.

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Škoda, že som si tvoj príspevok Lenka neprečítala ešte v piatok. Celkom dobrý nápad. Nabudúce už budem vedieť.
    Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.