Zavrieť

Porady

Kúpa domu papierovo za 1,2 mil. a reálne za 2,95 mil. Sk

Zdravím všetkých,

chcem kúpiť dom, novostavbu za 2,95 mil. Sk. Predávajúci a zároveň aj staviteľ chce však do kúpno - predajnej zmluvy dať obstarávaciu cenu len 1,2 mil. Sk. Stretli ste sa niekto s podobným postupom? Ako by sa to dalo zmluvne ošetriť tak, aby som napr. v prípade, že predávajúci odstúpi od zmluvy dostal späť celú sumu, nie len 1,2 mil. Sk?
Ďakujem za všetky rady.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja osobne by som na taký návrh nepristúpila . Jedine v prípade , ak by kúpna zmluva obsahovala sumu , ktorú skutočne zaplatím .Sú to nepredstaviteľné ťahanice , ak by sa niečo nebodaj stalo .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Predpokladám, že sa v tomto prípade chcú dvaja "podeliť" o ušetrenú daň
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Na mňa to už tiež skúšali. Ale vždy je lepšie ísť čestnou cestou.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stretla som sa už s niečím podobným v reálnom živote a presne táto situácia bola v kúpno predajnej zmluve ošetrená tak, že predávajúci sa zaväzoval po odstúpení od zmluvy kupujúcemu uhradiť práve rozdiel medzi ,,oficiálnou" a ,,neoficiálnou " sumou a samozrejme, že sa zmluvné strany dohodli písomne na vrátení všetkých súm, ktoré si v rámci kúpno-predajnej zmluvy plnili. Lenže tam išlo o 0,5 milióna, čo už bolo dosť veľké riziko...Tu sa jedná o skoro 2 mil.Sk...
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Khani Pozri príspevok
Zdravím všetkých,

chcem kúpiť dom, novostavbu za 2,95 mil. Sk. Predávajúci a zároveň aj staviteľ chce však do kúpno - predajnej zmluvy dať obstarávaciu cenu len 1,2 mil. Sk. Stretli ste sa niekto s podobným postupom? Ako by sa to dalo zmluvne ošetriť tak, aby som napr. v prípade, že predávajúci odstúpi od zmluvy dostal späť celú sumu, nie len 1,2 mil. Sk?
Ďakujem za všetky rady.
asi nijako, jedine uviest klauzulu, ze pokial nebude dom v poriadku, predavajuci vrati kupujucemu dvojnasobok kupnej ceny....ale to by myslim nepreslo
asi jedine urobit dobru kupu a byt s domom spokojni...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ono si ľudia neuvedomujú , že tieto zmluvy sa tak robia z určitých dôvodov , a tie dôvody väčšinou poznáme , lenže kupujúci by si mal uvedomiť , že ak by prišlo k problému , tak k tomu problému dopomohol svojim konaním a pritom zmluvu podpísal z titulu jeho slobodnej vôle a bez nátlaku .
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Khani Pozri príspevok
Zdravím všetkých,

chcem kúpiť dom, novostavbu za 2,95 mil. Sk. Predávajúci a zároveň aj staviteľ chce však do kúpno - predajnej zmluvy dať obstarávaciu cenu len 1,2 mil. Sk. Stretli ste sa niekto s podobným postupom? Ako by sa to dalo zmluvne ošetriť tak, aby som napr. v prípade, že predávajúci odstúpi od zmluvy dostal späť celú sumu, nie len 1,2 mil. Sk?
Ďakujem za všetky rady.
NIKDY! NIKDY! NIKDY!

Prečo?
1. čo ak dom zaradíte do OM a budete podnikať, odpisy budete rátať len z ceny 1.2 mil.Sk.......
2. čo ak dom predáte, budete mať dobrého kupca, kt. ho strelíte za 4 mil. Sk. Veď sa nedoplatíte daní. P-V=2,8 mil. daň 532 tis. Sk
Ak bude cena skutočná, teda 2.95 mil. daň Vám vyjde 199 tis.

A TO JE OBROVSKY ROZDIEL. NEDAJTE SA OBALAMUTIT ŠPEKULANTOM!!!!!!!
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

A čo takto 14. bod etikety porady??

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Viera123 Pozri príspevok
A čo takto 14. bod etikety porady??

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
Vierka, v tomto prípade by som to nevidela až tak čierno. Zdá sa mi, že práve zadávateľ otázky sa chce tomu porušeniu či obchádzaniu zákona vyhnúť.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Eulalia Pozri príspevok
Vierka, v tomto prípade by som to nevidela až tak čierno. Zdá sa mi, že práve zadávateľ otázky sa chce tomu porušeniu či obchádzaniu zákona vyhnúť.
Správne SÚHLASÍM s Eulalia - netreba hneď upozorňovať na etiku porady.

Veď práve tá porada je o tom, aby sme sa mohli spýtať a poradiť ak niekto má problém, v ktorom nevie si sám poradiť, alebo to chce "počuť" resp. prečítať aj od iných, aby niekedy neľutoval svoje rozhodnutie, ako v tomto prípade.

Niekedy aj také jednoduché vysvetlenie určitého problému spraví viac, ako prilepenie kopec §, zákonov a citácií - to nikomu nepovie to, čo je medzi riadkami.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

určite by som na niečo take nepristupil a hlavne ak ide o viac ako dvojnasobok toho, co chce na papieri. Takouto formou sa da podla mna riesit 200-300 tis pri dvoj mil. investicii, ale nie toto.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Eulalia Pozri príspevok
Vierka, v tomto prípade by som to nevidela až tak čierno. Zdá sa mi, že práve zadávateľ otázky sa chce tomu porušeniu či obchádzaniu zákona vyhnúť.
No podľa mňa je to čierne až moc. Veď si prečítajte zadanie otázky nanovo. A odpovede tomu nasvedčujú (našťastie nie všetky).
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Khani Pozri príspevok
Zdravím všetkých,

chcem kúpiť dom, novostavbu za 2,95 mil. Sk. Predávajúci a zároveň aj staviteľ chce však do kúpno - predajnej zmluvy dať obstarávaciu cenu len 1,2 mil. Sk. Stretli ste sa niekto s podobným postupom? Ako by sa to dalo zmluvne ošetriť tak, aby som napr. v prípade, že predávajúci odstúpi od zmluvy dostal späť celú sumu, nie len 1,2 mil. Sk?
Ďakujem za všetky rady.
No, povedzme úprimne, že nie je to síce čisté, ale vieme, že sa to deje. Aby si zase nepovedal, že vôbec ti neporadíme, pozri si v tejto téme posledný príspevok, je tam návod, ktorý ti pomôže vyriešiť tento problém bez toho, aby si musel tie podmienky predávajúceho meniť.:

http://www.porada.sk/t35996-kupno-pr...y-pozemok.html
0 0
lyanna lyanna

lyanna je offline (nepripojený) lyanna

Takýto predaj je dosť častý a vo väčšine prípadoch chce kupujuci len ušetriť a nie robiť problémy...vyriešiť sa to da možno pripojením klauzuly o vrátení 2- nasobku kupnej ceny.
0 0
Kes0 Kes0

Kes0 je offline (nepripojený) Kes0

No kazdy radi aby si nekupovala ale problem je ked to chces kupit.
Nie som pravnik, mozem povedat len tolko ako som ja riesil podobnu vec.
Kupna zmluva sa spravila, podpisala u notara na sumu aku chcel predavajuci. Potom sa hned podpisal aj dodatok, ktory menil state o kupnej cene. Kupujuci chcel aby po uspesnej transakcii sa tieto dodatky zrusili.
Peniaze boli ulozene v notarskej zabezpeke pokial sme my nedostali pozadovane LV. Vinkulacia v banke nemoze byt lebo tam by musel byt uvedeny dovot atd.

NEVIEM ake problemy mozu nastat ak by nieco zlyhalo, NEVIEM ani aka je pravna vymozitelnost pri nejakych problemoch ale zial lepsi sposob sme s pravnikom nenasli. Dufam ze pomoze.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Do podobnej situácie som sa dostala aj ja, keď som chcela kúpiť dcére byt za pomerne slušnú cenu a majiteľ ho nevlastnil 5 rokov (trvalý pobyt v ňom nemal). Zdalo sa mu nespravodlivé platiť hrozne vysokú daň, preto žiadal do zmluvy uviesť nižšiu sumu. Zároveň mi vydal písomné čestné prehlásenie, že za byt ziskasoval...Sk. Hoci sme sa predtým nepoznali, pristupovali sme ku kúpe a predaju s maximálnou dôverou. Hoci nemám rada také spôsoby, niekedy sa im jednoducho nedá vyhnúť.
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

Člen rodiny je v takej istej situácii ako Khani, navyše sa má podpisovať najskôr zmluva o bud.zmluve a predávajúci chce zálohu 500-tis. Predávajúceho pozná, snáď nejde o podvod, ale ako by ste to ošetrili v zmluvách?
0 0
NeMaria NeMaria

NeMaria je offline (nepripojený) NeMaria

bulnova Pozri príspevok
Do podobnej situácie som sa dostala aj ja, keď som chcela kúpiť dcére byt za pomerne slušnú cenu a majiteľ ho nevlastnil 5 rokov (trvalý pobyt v ňom nemal). Zdalo sa mu nespravodlivé platiť hrozne vysokú daň, preto žiadal do zmluvy uviesť nižšiu sumu. Zároveň mi vydal písomné čestné prehlásenie, že za byt ziskasoval...Sk. Hoci sme sa predtým nepoznali, pristupovali sme ku kúpe a predaju s maximálnou dôverou. Hoci nemám rada také spôsoby, niekedy sa im jednoducho nedá vyhnúť.
my sme to riesili podobne. urobil sa dodatok ku kupno - predajnej zmluve, kde sa upravil clanok ceny na povodnu cenu, a po uspesnom obchode bol dodatok znehodnoteny. Nie prave podla zakona, ale obe strany boli spokojne...
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Iika, nevidím dôvod na zmluvu o budúcej zmluvy a na zálohu už vôbec. Nepáčilo by sa mi to. Najväčšie podvody ľudia páchajú na svojich známych, lebo počítajú s ich dôverou. Ak - tak kúpno predajná zmluva.
0 0
tiguanos tiguanos

tiguanos je offline (nepripojený) tiguanos

tiez mame tu istu skusenost. Od kupy sme radsej odstupili, hoci bola velmi lakava a kupili sme iny pozemok, kde bola v zmluve uvedena realna cena. Neoplati sa dnes riskovat.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať