Zavrieť

Porady

Odvody a nezdaniteľná čiastka

Dobrý deň prajem, prosila by som o pomoc, ak zamestnám do baru na výpomoc človeka na dohodu o vykonaní práce, ktorý je vedený na urade prace, môže u mna odpracovat do mesiaca 64 hodín a hruba mzda dosiahne 3.200,-Sk, odvediem zanho na socialku urazove poistenie aj garancne poistenie, mam mu dat podpisat aj vyhlasenie aby si uplatnil nezdanitelnu ciastku? Tým pádom by mu nevysla dan a nemusela by som nic odvadzat na danovy, chapem to spravne? A vôbec mozem mu dat podpisat to vyhlásenie alebo radšej nemam mu davat podpisat to vyhlasenie, prosim poradte mi, veľmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    V prvom rade je potrebné poslať do soc. poisť. registračný list, odvádza sa garančné a úrazové poistenie. Vyhlásenie môžeš dať podpísať, keď je vedený na úrade práce, je predpoklad že nie je zamestnaný v inej organizácii a neuplatňuje si odpočítateľnú položku. V tom prípade nebude mať zrazenú žiadnu daň.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Nieje nikde inde zamestnaný, čiže to znamená, že ked mu dám podpísať to vyhlásenie, tak ziadna dan sa mu nestiahne, nic nenesiem da DÚ, a čo v tom prípade ak by nepodpísal vyhlásenie aký je dalsi postup?

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Ešte jedna otázočka k tomu, ak mi podpíše vyhlásenie, čiže ja za neho dan nebudem odvádzať, čo to potom znamená pre neho, bude si musieť potom podat danove priznanie alebo take nieco?Dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ali8 Pozri príspevok
    Nieje nikde inde zamestnaný, čiže to znamená, že ked mu dám podpísať to vyhlásenie, tak ziadna dan sa mu nestiahne, nic nenesiem da DÚ, a čo v tom prípade ak by nepodpísal vyhlásenie aký je dalsi postup?
    To že podpíse vyhlásenie k zdaneniu, a daň bude mať nulovú, teba ako zamestnávateľa a platiteľa dane z príjmov zo závislej činnosti ešte nezbavuje povinnosti podávať 1/4 ročné hlásenie o zrazených preddavkoch a do 31.03.2007 podania ročného prehľadu.

    Odvody a nezdaniteľná čiastka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.