Zavrieť

Porady

skončenie PP v skúš. dobe

Ahojte,
prosím vás, poraďte mi, ako riešiť danú situáciu. Máme zamestnanca, ktorý podpísal ukončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe a taktiež dovolenku na posledné tri dni pred skončením. Posledný deň skončenia PP je aj posledný deň skúšobnej doby. Pani nám po odhlásení zaslala PN od 30.11.2007 (jej posledný deň u nás) Mám zrušiť jej odhlášku a evidovať ju ako zamestnanca do konca jej PN? Je možné ukončiť jej PP posledný deň PN, keď mi bude známy? Čiže keď mi PN pošle poštou, môžem PP ukončiť spätne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Odhlášku neruš, jej pracovný pomer sa skončil v skúšobnej dobe, v tomto prípade neplatí ochranná doba(podla Zákonníka práce, napr.počas PN), to platí len pri výpovedi danej zamestnancovi.
    Ak PN vznikla posledný den PP, tak jej vyplatte ten jeden den PN a potom to posun na sociálku, bude dostávať nemocenskú v ochrannej lehote (podla Zákona o sociál.poistení).
    Naposledy upravil brčko : 12.12.07 at 09:46

    monickab je offline (nepripojený) monickab

    monickab
    Dobrý deň,
    prosím poradiť. Máme zamestnanca ktorý nastúpil 1.10.2007 so skúšobnou dobou 3 mesiace. Skúšobná doba mu končí 31.12.2007 a k 21.12.2007 mu chceme ukončiť pracovný pomer. Koľko dní má nárok na dovolenku???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monickab Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím poradiť. Máme zamestnanca ktorý nastúpil 1.10.2007 so skúšobnou dobou 3 mesiace. Skúšobná doba mu končí 31.12.2007 a k 21.12.2007 mu chceme ukončiť pracovný pomer. Koľko dní má nárok na dovolenku???
    Kedže odpracuje 60 dní má nárok na PČ D za KR, v jeho prípade sú to 2/12 , za 10,11.- za každý celý mesia 1/12.

    monickab je offline (nepripojený) monickab

    monickab
    To znamená,že mu máme dať 20.12, 21.12 dovolenku a 21.12.2007 mu skončí pracovný pomer v skúšobnej dobe.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monickab Pozri príspevok
    To znamená,že mu máme dať 20.12, 21.12 dovolenku a 21.12.2007 mu skončí pracovný pomer v skúšobnej dobe.
    Nemusíte mu dať D, ale pri skončení PP ju musíte preplatiť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    monickab Pozri príspevok
    To znamená,že mu máme dať 20.12, 21.12 dovolenku a 21.12.2007 mu skončí pracovný pomer v skúšobnej dobe.
    Aj keď mal ročný nárok 20 dni, tak 2/12 sú 3 dni a nie dva.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Tweety Pozri príspevok
    Mne vyšlo 4, pri ročnom nároku 25 dní-5 týždňov.
    3,5 dňa som počítala pri ročnom nároku 20 dní

    monickab je offline (nepripojený) monickab

    monickab
    má 25 ročný nárok... takže mu dva dni preplatíme... ide mi o to aby sme nemuseli platiť ešte tri dni sviatkov k tomu..tak je lepšie ukončiť pracovný pomer k 21.12.2007 dať mu dva dni dovolenky a dva dni mu preplatiť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.