Zavrieť

Porady

Zvýhodnenie za prácu v noci.

Zdravím potrebujem poradiť ,zamestnávateľ mi platí zvýhodnenie za prácu v noci 9,-SK podľa nového po výpočte 20% z minimálnej mzdy je 9,30,-SK preto sa pýtam či zamestnávateľ mi to môže zaokruhliť nadol na 9,-SK alebo porušuje zákon a je povinný mi platiť presne tých 9,30,-SK na hodinu od 22:00 do 06:00. Ďakujem za odpoveď.
Milan Slančík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    slancik Pozri príspevok
    Zdravím potrebujem poradiť ,zamestnávateľ mi platí zvýhodnenie za prácu v noci 9,-SK podľa nového po výpočte 20% z minimálnej mzdy je 9,30,-SK preto sa pýtam či zamestnávateľ mi to môže zaokruhliť nadol na 9,-SK alebo porušuje zákon a je povinný mi platiť presne tých 9,30,-SK na hodinu od 22:00 do 06:00. Ďakujem za odpoveď.
    Milan Slančík
    Nevidím v zákone ustanovenie o zaokrúhľovaní týchto mzdových zvýhodnení. Ale napr. min. mzdový nárok za hodinu sa zaokrúhľuje na 10 hal.
    Môj názor je, že by mal použiť 9,30 a následne celú mzdu zaokrúhliť na celé koruny smerom hore.

    slancik je offline (nepripojený) slancik

    slancik
    Zdravím potrebujem poradiť ,zamestnávateľ mi platí zvýhodnenie za prácu v noci 9,-SK podľa
    nového po výpočte 20% z minimálnej mzdy je 9,30,-SK preto sa pýtam či zamestnávateľ mi
    to môže zaokruhliť nadol na 9,-SK alebo porušuje zákon a je povinný mi platiť presne
    tých 9,30,-SK na hodinu od 22:00 do 06:00. Ďakujem za odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    slancik Pozri príspevok
    Zdravím potrebujem poradiť ,zamestnávateľ mi platí zvýhodnenie za prácu v noci 9,-SK podľa
    nového po výpočte 20% z minimálnej mzdy je 9,30,-SK preto sa pýtam či zamestnávateľ mi
    to môže zaokruhliť nadol na 9,-SK alebo porušuje zákon a je povinný mi platiť presne
    tých 9,30,-SK na hodinu od 22:00 do 06:00. Ďakujem za odpoveď.
    Doplním najmenej 20% min. mzd.nároku.
    Zaokruhlovanie rieši §120 odst. 7 ZP :
    "Sadzba minimálneho mzdového nároku ustanoveného v SK na hod, sa zaokruhluje na celých 10 hal. "

    Pozri aj § 130 odst. 1 ZP - Výplata mzdy:
    "Mzda sa zaokrúhľuje na celú koruny smerom nahor a vypláca sa zamestnancovi v peniazoch".

    -------
    Veronika

    Zvýhodnenie za prácu v noci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.