Zavrieť

Porady

Zvysenie tarifneho platu zamestnancov pri výkone práce

zakon: 553/2003
odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce
vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých


(5) Tarifný plat vo vyššom platovom stupni patrí zamestnancovi od prvého dňa mesiaca, v ktorom dosiahol počet rokov započítanej praxe určený pre vyšší platový stupeň.

Otazka:
Znamena to, ze ak zamestnanec pracuje od 1. januara a 31. decembra dosiahne prax 2 roky ma narok na zvyseny plat podla zvyseneho stupna uz v decembri kedze prax 2 roky dosiahne uz v decembri? Alebo je to nejak inak?

tarifna tabulka ma pocet rokov praxe napr. 1 stupen do 2 rokov, 2 stupen do 4 rokov. Znamema to, ze do 2 rokov vratane? Teda ten, kto ma presne 2 roky praxe je 1 stupen a ten kto ma 2 roky a jeden den je 2 stupen?

Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    no toto chapem tak, ze zvyseny plat by mal mat az od Januara nasledujuceho roka. To znamena, ze za povodny plat odrobi presne 2 roky a 3 rok, od prveho dna bude mat inu tarifu.

    Ak by pracoval povedzme az od 15.1.2007, tak by som mu ten dany mesiac, Januar 2009, kedy je prelom mesiacov vyplatil v povodnej tarife a rozdiel tych dvoch tarif, ktory je by som mu alikvotne doplatil formou nejakej odmeny. A od februara 2009 by dostal uz novu tarifu.

    jas01 je offline (nepripojený) jas01

    jas01
    Dakujem za odpoved, ale novy tarifny plat mu musim platit od zaciatku mesiaca, ziadne alikvotne prepocitavanie - vid citaciu zakona v otazke.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    jas01 Pozri príspevok
    zakon: 553/2003
    odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce
    vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých

    (5) Tarifný plat vo vyššom platovom stupni patrí zamestnancovi od prvého dňa mesiaca, v ktorom dosiahol počet rokov započítanej praxe určený pre vyšší platový stupeň.

    Otazka:
    Znamena to, ze ak zamestnanec pracuje od 1. januara a 31. decembra dosiahne prax 2 roky ma narok na zvyseny plat podla zvyseneho stupna uz v decembri kedze prax 2 roky dosiahne uz v decembri? Podľa komentára k zákonu nie. Nárok na zvýšenie má až za nasledujúci mesiac.

    tarifna tabulka ma pocet rokov praxe napr. 1 stupen do 2 rokov, 2 stupen do 4 rokov. Znamema to, ze do 2 rokov vratane? Teda ten, kto ma presne 2 roky praxe je 1 stupen a ten kto ma 2 roky a jeden den je 2 stupen? Áno.

    Dakujem za odpoved
    Kedže som si nebola istá, pozrela som si komentár k zákonu od Ing. Rosenbergerovej z MPSVaR.

    Zvysenie tarifneho platu zamestnancov pri výkone práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.