Zavrieť

Porady

Psík ako nový člen domácnosti

Ahojte poraďací, mam otázočku, ako presvedčiť moju polovičku že psík, ktoré by som si chcela zabezpečiť, nie je len nejaký rozmar, že to myslím vážne, a že to nie je také strašné ako to opisuje on. Poraďte mi prosím.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ťažko odpovedať, resp. radiť, nakoľko nepoznáme toju polovičku. Nevieme aké argumenty by zabrali. Možno, že má obavy o to, či povinnosti okolo toho psíka nakoniec neostanu na neho. Mám na mysli ranné, resp. večerné venčenie, návštevy u veterinárky..... A vlastne neviem či bývate v RD, alebo v byte.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Bývame v byte, chcela by som Maltezáčika. Čo sa týka starostlivosti, určite by to bolo len na mne.
Jeho argumenty sú že to bude ničiť nábytok, sedačky a plznúť. On je strašný pedant na poriadok totižto. Ale my máme už papagája, no trvalo mu asi pol roka kým si nan neho zvykol. A teraz sú nerozlučný kamarati, samozrejme že všetka starostlivosť je na mne, a on sa s ním len hrá. Myslela som že by to tak bolo aj so psíkom, len tu je trošku ráznejší, a tak možnosť doviesť psíka a dúfať že sa s tým zmieri som úplne vylúčila. Hlavne kvôli psíkovi. Chcem ho nejak rozumne presvedčiť, len neviem ako na to.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bv_alexandra Pozri príspevok
Ahojte poraďací, mam otázočku, ako presvedčiť moju polovičku že psík, ktoré by som si chcela zabezpečiť, nie je len nejaký rozmar, že to myslím vážne, a že to nie je také strašné ako to opisuje on. Poraďte mi prosím.
A ako to opisuje on? Lebo ja som bol tiež proti psovi - nie je to len hračka, je s tým dosť starostí: niekoľko krát denne venčiť, kúpanie,... Ak sa nekúpe, je cítiť jeho pach. Síce niektorí psíčkari tvrdia, že ich pes nesmrdí, ale to si len oni myslia, alebo sú už na ten pach zvyknutí. Je cítiť aj malého psa.

Práve z týchto dôvodov sme sa rozhodli pre mačku. Nie že by to bolo menej starostí, ale po riadnom zvážení sme dospeli k záveru, že nikto z nás by nebol dlhodobo ochotný chodiť pravidelne ho venčiť. Takto ja som ochotný čistiť mačacie WC a starať sa o krmivo. Našťastie s kúpaním alebo pachom starosti nie sú.

Ak si si ale vedomá, aké starosti obnáša chovanie psa a si ochotná sa o neho starať, tak si ho kúp. Povedz polovičke, že pre neho nebudú vyplývať žiadne povinnosti (možno doniesť domov ťažkú tašku s krmivom). Možno potom bude súhlasiť, aby si mala psa doma. Hlavné sú však jeho protiargumenty, či sú opodstatnené.

Pokiaľ ho strašíš, že bude musieť pravidelne chodiť venčil tvojho psa, tak sa mu nečudujem, že nesúhlasí.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

bv_alexandra Pozri príspevok
Bývame v byte, chcela by som Maltezáčika. Čo sa týka starostlivosti, určite by to bolo len na mne.
Jeho argumenty sú že to bude ničiť nábytok, sedačky a plznúť. On je strašný pedant na poriadok totižto. Ale my máme už papagája, no trvalo mu asi pol roka kým si nan neho zvykol. A teraz sú nerozlučný kamarati, samozrejme že všetka starostlivosť je na mne, a on sa s ním len hrá. Myslela som že by to tak bolo aj so psíkom, len tu je trošku ráznejší, a tak možnosť doviesť psíka a dúfať že sa s tým zmieri som úplne vylúčila. Hlavne kvôli psíkovi. Chcem ho nejak rozumne presvedčiť, len neviem ako na to.
S takými obeťami pri psovi treba rátať. Švagriná má tiež maltezáka a nejedny papuče padli za obeť (ten malý špunt ich dotrhal!).

Kúpu ho pravidlene, cca. 2-3x týždenne, takže problémy s chlpami veľmi nemajú.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

NIe nie práve ja som mu povedala že jeho tým psíkom nikto zaťažovať nebude, a to zas on vie že to tak je pretože aj o papagája sa starám vyhradne sama. Dokonca účtovnička čo nám účtuje chodí so psíkom do roboty má yorkieho a ani to mu nevadí.
Pravdupovediac som nečakala takúto reakciu, myslela som si že bude za.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Ja mám tiež maltezáčku - má už 8 rokov a milujem ju nado
všetko .Neviem si bez nej predstaviť život. NIČ nám neroztrhala! Je úžasná! Fenky sú lepšie, milšie, prítulnejšie a poslušnejšie. A čo sa týka Hárania.....dali sme ju sterilizovať a máme pokoj.

Veľmi ma obohatila...spoznal som kopec nových ľudí a nesedím doma pri telke ale chodím na prechádzky a rozprávam sa s ľuďmi a poznám všetkýcj psov a ich majiteľov v okolí. PROSTE MILUJEM SVOJU FENOČKU a malé "obety" neriešim. Lebo láska čo mi dáva je nado všetko!

A ešte čosi.............MALTEZÁCI NEPLZNU !!! Strihám ju svojpomocne...nie je síce ako zo salónu / vyzerá skôr ako kozička/ ale nemusím jej po prechádzke kúpať bruško...nie je malý zmeták ale malá kozička.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No s tym plznutim - my uz dva roky nemame psa, ale denne najdeme nejaky chlp, ktory nam ho s laskou pripomina .

Este treba zvazit take veci, co bude so psom, ak chodite na dovolenky a pod. BTW - vcera som v Rakusku videl taky automaticky krmic psa, taka miska rozdelena na 4 casti, kazdych 24 hodin sa otvori jedna cast a este nam amate 6 sekund na nahratie odkazu pre psa. Takze mate na 5 dni postarane.

Vyrobcu tohto zariadenia by som dal zavriet za tyranie zvierat. Inak - bolo to z cele plastu, takze nas (byvaly) by do toho 3 x zahryzol a granule by zozral vsetky hned.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Toto som už riešila tiež keďže v mojom okolí sú ľudia milujúci zvieratka mam to vyriešené. Kolegyna je ochotná vždy, pretože aj my jej občas chodíme opatrovať mačičku. My si tak navzájom pomáhame.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

citujem z jednej stranky - podla mna najlepsej o psoch, aka na sk-cz internete je:

"Ano, opravdu stojí za to mít vedle sebe pejska. Pokud jste se již rozhodli k onomu životnímu kroku, možná vám pomůže i tento článek. Chtěl bych v něm poradit především těm, kteří si pejska pořídit chtějí, ale potřebují pomoci ve výběru plemene a zjistit, co všechno vlastně chov psa obnáší.

Předně bych chtěl říci, že pro psa jakékoli rasy není nejdůležitější prostor, který obývá. Nejdůležitější pro psa je vždy kontakt s jeho pánem, jeho rodinou a lidmi i psy obecně. I velké plemeno je bez obav možno chovat v panelákovém bytě, pokud se mu budu věnovat a poskytnu mu dostatek společných procházek a podnětů ..."

je to bez dovolenia autora, dufam, ze sa nebude velmi hnevat ... a je to na tejto stranke:

http://www.psiskolafalco.cz/zacat.htm

----------------
skus si ju trosku "prehrabat" - mozno tam najdes aj navod, ako toho tvojho presvedcit
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Alexandra, možno budeš musieť presviedčať svoju polovičku dlhšie, ako si myslíš. Mňa tak presviedčali deti s mužom cca. 5 rokov a vzali ma aj k matke nášho budúceho šteniatka. Najskôr som sa zaľúbila do matky kokršpanielice a potom som už len čakala, kedy nám majitelia oznámia, že budú mladé. Dnes má hafan už 5 rokov a za nič na svete by som ho nedala. Ale odkedy ho máme, vysávam a zotieram podlahu denne! Nech robím čo chcem, tú psinu u nás cítiť Kúpeme ho raz týždenne, aj zúbky mu umývame...Takže tak. Ale keď sa na mňa pozrie tými úprimnými očkami a neodvráva....no čo budem viac hovoriť, jednoducho je to plnohodnotný člen našej domácnosti. Tak Alexandruš, úspešné presviedčanie so zdarným koncom želám.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ayya Pozri príspevok
I velké plemeno je bez obav možno chovat v panelákovém bytě, pokud se mu budu věnovat a poskytnu mu dostatek společných procházek a podnětů ..."

No, nie som na 100% presvedčený o vhodnosti veľkého psa do bytu. Potom sem pribudnú takéto príspevky:

http://www.porada.sk/t67094-hlucnost.html

Ani malé psy nie som tiché a môžu obťažovať susedov.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Chobot Pozri príspevok
No, nie som na 100% presvedčený o vhodnosti veľkého psa do bytu. ... Ani malé psy nie sú tiché a môžu obťažovať susedov.
ale su aj rasy, ktore su velke a napr. nestekaju... alebo len velmi vynimocne ... napr. taketo ako na tomto obrazku
skus si tu stranku pozriet aj ty ak mas cas a chut podla mna to nie je skoda casu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ayya Pozri príspevok
ale su aj rasy, ktore su velke a napr. nestekaju... alebo len velmi vynimocne ... napr. taketo ako na tomto obrazku
skus si tu stranku pozriet aj ty ak mas cas a chut podla mna to nie je skoda casu
Ale aj z toho malého psa raz vyrastie takéto niečo:

http://www.medicalrace.com/dictionar...geback_600.jpg

čo je už skoro vo veľkosti vlčiaka.

Ja nikoho neodhováram od zaobstarania si psa. Kto chce, nech má v byte psa. Ja však takú veľko rasu do bytu určite nechcem a nikto ma nepresvedčí. Možno na nejakú malú rasu by som sa nechal nahovoriť. A pritom nemôžem povedať, že by som nemal rád psov...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
verte a či neverte, myslím si podľa nášho Biondíka, že veru v činžáku sa mal chlapec lepšie.Snažím sa mu to občas vynahradiť a ideme na prechádzku mimo pozemok aspoň 1-2x v týždni. Nieže by nemal kde bežkať veď na 18ár pozemku sa vymýšľať dá a aj ponaháňať, ale určite viem, že bol šťastnejší v činžáku , lebo sme s ním chodili von. Ľudia v panelákoch, ktorí majú psov žijú zdravšie, či je dážď alebo slnko chodia von aj oni a nesedia pred TV, PC a pod.a ich psy sú šťastní lebo ich majitelia trávia čas s nimi. Darmo pes priateľ človeka .
A Biondo je taký väčšejší ako Labrador
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Chobot Pozri príspevok
čo je už skoro vo veľkosti vlčiaka.
no ved ... hoci neviem, ci mam spravne informacie ale su vlciaci, ktori maju do 30 kil a ridgeback ma kludne okolo 40, lenze nema taku srst ako vlciak, tak sa moze zdat "mensi" ... my mame tiez cca 40 kg fenku (ktora mala predvcerom 4 roky ) v cinzaku, ale kedze pes je aktivny priblizne 8 hodin a ostatny cas prespi alebo "predrieme" tak kludne mozem povedat, ze domov chodi hlavne spavat ... vacsinu svojho bdeleho casu je alebo na prechadzke so "sefom smecky" vonku, alebo beha po zahrade a prilahlych pozemkoch a vzdy vie, ktori susedia mali kura na obed
mna najviac "nicia" tie chlpy vsade, kedze musim vysavat tak casto, ako ked boli deti male a hravali sa na koberci ... ale - odpustila som jej to davno, lebo je uzasna, lebo je naozaj od malicka "nasa" , lebo je to "clenka nasej rodiny"
Naposledy upravil ayya : 13.12.07 at 12:11
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Toto by mal byť náš nový člen rodiny, tak dúfam že mi to vyjde. Spracovávanie pokračuje, a povedala by som že takých 60% je na mojej strane. a zajtra idem hafina pozrieť naživo
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
alexandra, tento tvoj malinký patrí do skupiny štekavcov a čím menší tým jedovatejší. Ale domácich zvyčajne ľúúúbia . My sme v paneláku mali takého malého suseda a večne išiel po našom Biondovi, mala som "veľký strach " , že nášmu Biondíkovi ublíži Bol to najväčší trhač na okolí
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Takže nakoniec sa nám to predsa len podarilo. Ňufka je už členom našej domácnosti, a aj polovička sa zmierila s tým že psík je s nami. Proste ten malý psík psík si ho získal.
a tu je jej fotečka.
Naposledy upravil bv_alexandra : 29.01.09 at 11:24
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Alexandra, psík je naozaj rozkošný.... Ako sa volá?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

mysimis Pozri príspevok
Alexandra, psík je naozaj rozkošný.... Ako sa volá?
Zatiaľ Ňufka, o oficiálnom mene sa dohodneme pri štedrovečernom stole, keď budeme všetci pokope
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať