Zavrieť

Porady

Fyzická inventúra

Prosil by som o radu.
Môže počas fyzickej inventúry prebiehať príjem a výdaj materiálu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ano môže.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    skmajo Pozri príspevok
    Prosil by som o radu.
    Môže počas fyzickej inventúry prebiehať príjem a výdaj materiálu?
    No jednoznačne by nemal.
    Treba na 1 deň zatvoriť, spraviť inventúru a potom pokračovať.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    smith Pozri príspevok
    Ano môže.
    dobré 2 úplne rôzne názory, ale dobre ...

    Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

    Mariana42
    sway Pozri príspevok
    No jednoznačne by nemal.
    Treba na 1 deň zatvoriť, spraviť inventúru a potom pokračovať.


    Nie všade sa vykoná inventúra za 1 deň. Poznám firmu, kde je okolo 3000 položiek, trvá im to 5-6 dní. Nemôžu si dovoliť nevydávať počas tieto dni tovar. Je to síce práca navyše, ale vydávajú aj počas inventúry.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    skmajo Pozri príspevok
    Mám tomu rozumieť, že žiadny zákon to nedefinuje?
    Áno, a preto je povinnosťou účtovnej jednotky upraviť formu a postup vykonania inventarizácie, aby boli dodržané zásady a princípy stanovené zákonom o účtovníctve a postupmi účtovania pre danú účtovnú sústavu.

    Čiže v prípade nutnosti vykonať inventarizáciu zásob za "plného chodu" prevádzky stanoviť v internom predpise podmienky tak (napr. príjem dočasne uložiť v inej miestnosti aby sa nemiešal s pôvodnými zásobami), aby sa skutočný fyzický stav zásob dal zistiť a následne aby sa vykonané pohyby premietli do fyzickej inventúry k danému dňu....

    mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

    mladymuz
    ak to začneš mixovať, tak inventura straca zmysel a nedokažeš zaručim korektnosť stavu zisteného inventúrou.
    Neviem v akej je to oblasti, ale samozrejme na inventuru sa kazda firma snazi nahnat do roboty co najviac ludi a poriesit to co najrychlejsie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mladymuz Pozri príspevok
    ak to začneš mixovať, tak inventura straca zmysel a nedokažeš zaručim korektnosť stavu zisteného inventúrou.
    Neviem v akej je to oblasti, ale samozrejme na inventuru sa kazda firma snazi nahnat do roboty co najviac ludi a poriesit to co najrychlejsie.
    Otec pracuje ako skladník v DPMB a inventúru robia už mesiac, a pritom aj prijímajú a vydávajú náhradné diely.

    skmajo je offline (nepripojený) skmajo

    skmajo
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Áno, a preto je povinnosťou účtovnej jednotky upraviť formu a postup vykonania inventarizácie, aby boli dodržané zásady a princípy stanovené zákonom o účtovníctve a postupmi účtovania pre danú účtovnú sústavu.

    Čiže v prípade nutnosti vykonať inventarizáciu zásob za "plného chodu" prevádzky stanoviť v internom predpise podmienky tak (napr. príjem dočasne uložiť v inej miestnosti aby sa nemiešal s pôvodnými zásobami), aby sa skutočný fyzický stav zásob dal zistiť a následne aby sa vykonané pohyby premietli do fyzickej inventúry k danému dňu....
    Poznal by som rád názor aj na výdaj, čiže expedíciu. Ďakujem

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    skmajo Pozri príspevok
    Poznal by som rád názor aj na výdaj, čiže expedíciu. Ďakujem
    Výdajom (t.j. výdajkou, dodacím listom,...) vlastne len nahradíš fyzicky existujúce zásoby na sklade. Treba si však dať pozor, či výdajku priraďuješ k už "spočítaným" zásobám, alebo k nespočítaným. Teda aby sa korekcia - výdaj nepremietol duplicitne do stavu....
    Mariana42 Pozri príspevok
    Nie všade sa vykoná inventúra za 1 deň. Poznám firmu, kde je okolo 3000 položiek, trvá im to 5-6 dní. Nemôžu si dovoliť nevydávať počas tieto dni tovar. Je to síce práca navyše, ale vydávajú aj počas inventúry.
    Pracujem vo firme kde je na predajni 30000 - 40000 poloziek a inventura sa zvlada za den, treba na to len dobry system

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.