Zavrieť

Porady

Prosím o radu - BRITISH LOTTERY

Prosím všetkých poraďákov o pomoc. Manželovi prišiel mail od BRITISH LOTTERY - "Oficial Prize Award Notification", že vyhral nejaké peniaze. Nechce sa dať presvedčiť, aby mail jednoducho vymazal a na správu vôbec nereagoval. Neuspela som ani argumentom, že ked sa do nijakej súťaže nezapojil, tak nemôže ani vyhrať. Prosím Vás, nedostal aj niekto z Vás takýto mail a ako ste reagovali? Chcú od nás vedieť "LEN" meno, adresu, číslo telefonu, vek, pohlavie, zamestnanie. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Na začiatok...Tvoj manžel má 10, alebo 12 rokov ?

    Nech nie je naivný, lebo po poskytnutí tých údajov sa môže stať, že ho bude po čase naháňať taký Interpol, kvôli podvodom, machináciam, daňovým únikom a podobne...

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Joj - ze ja niekedy nemozem mat tiez take stastie, vyhrat v britskej loterii !!

    Ale raz mi prisiel mail niekde z Nigerie, od bankoveko uradnika, ktory sa pokusal zachranit nejake peniaze z uctu majitela, ktory sa zabil pri leteckom nestasti. Bol to nejaky Talian, a nemal deti, takze peniaze z jeho konta nemali komu poukazat. Uz to bolo niekolko rokov a teraz hrozilo, ze tie peniaze toho nestastnika prepadnu.

    Tak ma kontaktoval ten bankovy uradnik (nejaky pan Malik Mejta) s tym, ze hlada konto, na ktore by mohol peniaze previest. Stacilo udat cislo konta, a mohol som si nechat 20% z celej sumy, hovoril, ze sa da dohodnut aj na viac. Poslal aj telefonne cislo na seba.

    Ja inak mam rad iniciativnych ludi, tak som mu odpisal. Najprv som sa ho opytal, o aku sumu ide. On, ze asi 20mil USD. Tak som mu napisal, ze je mi velmi luto, ale ze kvoli takej sume sa mi naozaj neoplati uradovat. (Jemu by moje meno asi nic nehovorilo, preto som sa podpisal ako Palec Kejta) Napisal som mu, nech da peniaze na charitu.

    On si evidentne stale nebol isty tym, ci ide o haluz, pretoze este odpovedal, ze - no prave, ale aby to mohol dat na charitu, musi to najprv previest na moje konto. Potom, ze to spolocne dame na charitu. Tak som sa k tomu potom postavil ako k niektorym damam tu na Porade, prestal som reagovat. Potom asi pochopil...

    Ale ta Britska Loteria ma laka. To by som sa celkom zapojil...

    katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

    mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac katkapekly
    ja som sa už do takej lotérie zapojila, na začiatok nechceli nič, ale potom, keď som im odpovedala, tak vysvitlo,, že vlastne ide o to, že do zlosovania o tú sumu, ktorú som akože vyhrala, budem zaradená ak zaplatím nejaký poplatok, myslím, že to bolo nejakých 20 libier - mala som to zaplatiť z účtu. A že za ten poplatok budem mať nárok na zaradenie do žrebovania celý týždeň - teda 7krát. Takže to bol v podstate podvod. Čosi také, ako keď vám neustále chodia obálky, že ste vyhrali milión korún, ale potom zistíte, že ak si objednáte určitý tovar, tak vás zaradia do zlosovania o milión korún. Odvtedy také veci mažem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    misomiso Pozri príspevok

    Ja inak mam rad iniciativnych ludi, tak som mu odpisal. Najprv som sa ho opytal, o aku sumu ide. On, ze asi 20mil USD. Tak som mu napisal, ze je mi velmi luto, ale ze kvoli takej sume sa mi naozaj neoplati uradovat.l...


    Toto sa mi páááááááči ako máločo málokedy, dík za zlepenie dnešnej nálady .

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    Martulienka, skus tuto stranku teraz ale aj hocikedy, ked ti pride nieco podobne: http://www.hoax.cz/cze/

    je tam databaza roznych hoaxov podla kategorii, datumu prveho vyskytu, dalej ich popis, aj jazykove verzie, aj vyjadrovanie odbornikov, akym sposobom je skodlivy ten-ktory hoax

    a teraz toto konkretne, co spominas ty, myslim, ze som nasla tu: british lottery ... skus to pripadne porovnat, a ukaz to aj manzelovi, aby ste nedopadli ako ludia, ktori uverili BMG

    katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

    mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac katkapekly
    misomiso Pozri príspevok
    Za 20 GBP az 7 X ?? Podla mna sa to celkom oplati
    podľa toho, koľko ľudí taký mail dostalo. A vieš, koľko žrebov si môžeš kúpiť za 20 libier?..... Viac ako 7.

    ajale je offline (nepripojený) ajale

    zivnostnicka na materskej ajale
    keby som vzdy naozaj vyhrala tie loterie co mi posielaju v mailoch, tak sa uz davno vyvalujem niekde na Hawai a miestny tanecnici v travovych sukniach by mi plietli vence z kvetov
    obyčajná manželka a mama 2 synov ...viac martulienka67
    Ďakujem všetkým za reakcie. Dúfam, že sme ho spoločne presvedčili.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.