Zavrieť

Porady

Veľkoobchod záruka

Dobry den, mohol by mi niekto poradit, mám velkoobchod a moj dodavatel zo zahranicia nam poskytuje zaruku len 1 rok . Mozem aj ja mojim odberatelom dat zaruku tiez iba jeden rok a nie dva?

dakujem za pomoc
ivan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Záleží, čo to je za tovar...


    Citujem ti vyjadrenie sa MHSR k takej istej otázke :Ako je to so záručnou dobou v Európskej únii?
    1. V celej EÚ, vo všetkých jej členských štátoch vrátane Nórska a Islandu, je na nový (nepoužitý) tovar 24 mesačná záručná doba. Ide o minimálnu záručný dobu, ktorá môže byť z vôle predávajúceho predĺžená, avšak spotrebiteľ má právo na 24 mesačnú záručnú dobu.


      Čo to máš za dodávateľa ?

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    takych dodavatelov je dost,... aj to som videl ze nedaju zjadnu zaruku vraj velkoobchod nemusi, iba keby predavali konecnemu spotrebytelovi.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    "Záruční doba je určena pouze pro spotřebitele, nikoliv pro podnikatele, kteří zboží kupují v rámci své podnikatelské činnosti (nákup na IČ). Zákazníkům, kteří zboží používají pro účel podnikání nebo obchodu s daným výrobkem, není záruční doba stanovena občanským zákoníkem. V tomto případě záruční dobu stanovuje konkrétní dovozce zboží do ČR" toto ma napisane jeden cesky dodavatel...

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    To nikoho nebude zaujímať z kontrolných orgánov ani zo zákazníkov, akú záruku Tebe poskytuje Tvôj dodávateľ. Ty si podnikateľský subjekt na Slovensku a musíš rešpektovať zákony platné na Slovensku.

    Hypoteticky uvažujem:
    Rovnako by to bolo ak by Ti poskytoval 36 mesiacov?

    Som presvedčená, že vtedy by si trval zo svojej strany na 24 mesiacoch, alebo ako...?

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    IVANO - ak je dodávateľ z EÚ, mal by poskytovať záruku 24 mesiacov...ale samo to záleží aj od toho, čo to je za tovar...skús konkretizovať...

    PADRO - to potom podľa toho českého dodávateľa, keď si ja kúpim do firmy, teda na IČO napríklad PC a zahrniem ho do majetku, alebo ho dám do spotreby, tak naň nemám záruku ??? ... blud

    VLADOaKATKA - správne...subjekt nepreberá dobu záruky od dodávateľa...podľa legislatívy SR musí dodržať minimálnu dĺžku, alebo môže aj stanoviť dlhšiu dobu záruky

    ivano je offline (nepripojený) ivano

    ivano
    ďakujem za prispevny, ide o sezonny letny tovar,športové potreby. A dodavateľ je z EU. Ale asi s tym nic neurobim a budem musiet podla nasich zakonov dat zaruku 24 mesiacov.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    ivano Pozri príspevok
    ďakujem za prispevny, ide o sezonny letny tovar,športové potreby. A dodavateľ je z EU. Ale asi s tym nic neurobim a budem musiet podla nasich zakonov dat zaruku 24 mesiacov.
    No to je uplne jasne, ale nic ti nebrani dohodnut si s dodavatelom dlhsiu zaruku,pripadne zodpovedajucu zlavu. Nedajme sancu velkoskladom robit s nami co chcu, dnes je dodavatelov dost, pretoze podla kvality sa ti moze stat, ze riadne doplatis.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    ivano Pozri príspevok
    ďakujem za prispevny, ide o sezonny letny tovar,športové potreby. A dodavateľ je z EU. Ale asi s tym nic neurobim a budem musiet podla nasich zakonov dat zaruku 24 mesiacov.
    Mno...ono veľa aj záleží od samotnej životnosti výrobku-tovaru...Napríklad taká loptička na stolný tenis, alebo košík na badminton nemôže mať záruku 24 mesiacov, lebo povaha výrobku a účel na ktorý je určený neumožňuje takú dlhú dobu životnosti...

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Infarkt Pozri príspevok
    Mno...ono veľa aj záleží od samotnej životnosti výrobku-tovaru...Napríklad taká loptička na stolný tenis, alebo košík na badminton nemôže mať záruku 24 mesiacov, lebo povaha výrobku a účel na ktorý je určený neumožňuje takú dlhú dobu životnosti...
    Alebo také kojenecké oblečenie - aj keby životnosť mala, ale je to už odrastené ... a šikulky tú 24 mesačnú záruku zneužívajú

    a čo ponožky tu by ste dali akú záruku ?

    Lenže o tomto, v zákone nie a nie sa dočítať.

    Inuška je offline (nepripojený) Inuška

    Inuška
    Cesky vyrobca ma pravdu, ak tovar nie je urceny konecnemu spotrebitelovi, ale firme /cize urceny napr. na profesionalne pouzitie/, obchodny vztah sa riadi Obchodnym a nie Obcianskym zakonnikom. Iba Obciansky z. vymedzuje zarucnu dobu minimalne 24 mesiacov, podla Obchodneho ju urcuje predajca na zaklade dohody s kupujucim. Bezne ked kupite rozbrusovacku napr. v Hypernove, tak po 6 mesiacov vam zaruka uplynula. Taka bola vyznacena totiz v zarucnom list a kedze vyrobok bol urceny na profesionalne pouzitie tak smolka - to je moja osobna skusenost. Ale mali pravdu, v zakone sa pise iba o tom ze vyrobok ma vydrzat "urcitu dobu", ktora je vyznacena v zarucaku alebo na obale.
    Pokiaľ výrobca stanovil záručnú dobu kratšiu ako 24 mesiacov, si povinný predĺžiť koncovému užívateľovi túto záruku na dobu 24 mesiacov a prípadné náklady s týmto úkonom spojené, môžeš premietnuť do ceny výrobku.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Pôvodne som chcela napísať do témy "Čo sa mi dnes stalo ..."

    Môj kávovar som chcela už po 4.krát zaniesť do záručnej opravy.

    Výrobok bol zakúpený 1.11.2006.
    V záručnej oprave si odvtedy pobudol
    - čas strávený v autorizovanom servisnom stredisku ............ 48 dní
    - čas od odovzdania do obchodu až po vrátenie zo servisu .... 59 dní
    - čas od odovzdania do obchodu až po vrátenie mne ........... 64 dní
    Tak som ho zabalila a s kľudom angličana dnes zaniesla mysliac si, že času do ukončenia záruky habadej, dokonca pri poslednom preberaní mi vypočítal pracovník na reklamačnom čas, koľko mám ešte záruku a to bolo do konca tohto týždňa.

    A moje veľké prekvapenie: záruka skončila 19.12. - počíta sa vraj doba strávená v servise, pretože ide o veľkoobchod.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Chceme nakúpiť technológiu do stolárskej dielne, avšak dodávateľ nám chce poskytnúť záruku 12 mesiacov. Môže? Existujú nejaké predpisy, v ktorých je uvedené na aké veci sa vzťahuje aká záručná doba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.