Zavrieť

Porady

Ostatné služby

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu ohladne prijatej fakúry. Dostali sme faktúru z ČR za vykonanú službu. Ide o "zprovoznení stroja". Na faktúre je zvlášť vyčíslená práca, náhradné diely a doprava. Chcem sa vlastne spýtať či to mám účtovať zvášť prácu, náhradné diely a zvlášť dopravu/ide vlastne o analytiku/ alebo to môžem dať spolu ako práca. Bola by to chyba z účtovníckeho hľadiska ak to nie je rozpísané na jednotlivé analytiky /doprava, práca, diely/ ale na jeden účet /vykonaná práca/. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ak išlo o poskytnutie služby, ja by som to dala na účet 518 všetko. Aj keď sa napr. opravuje auto, tak dotyčný autoservis tam rozpisuje materiál, ktorý bol použitý a účtuje sa to celé ako oprava.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lili1 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Chcela by som poprosiť o radu ohladne prijatej fakúry. Dostali sme faktúru z ČR za vykonanú službu. Ide o "zprovoznení stroja". Na faktúre je zvlášť vyčíslená práca, náhradné diely a doprava. Chcem sa vlastne spýtať či to mám účtovať zvášť prácu, náhradné diely a zvlášť dopravu/ide vlastne o analytiku/ alebo to môžem dať spolu ako práca. Bola by to chyba z účtovníckeho hľadiska ak to nie je rozpísané na jednotlivé analytiky /doprava, práca, diely/ ale na jeden účet /vykonaná práca/. Ďakujem
    Ak bol dodaný nový stroj- teda obstaranie-účet 042, jeho uvedenie do prevádzky a ostatné náklady s tým spojené, tvoria jeho OC- takže účtovať na 042.

    lili1 je offline (nepripojený) lili1

    lili1
    Neišlo o nový stroj. Stroj tam už bol. Len teraz sa spúšťa. Tá doprava je, že sem prišiel na SR

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Súhlasím s Tweety.
    Nemusí ísť o nový stroj, ale novonadobudnutý majetok.
    Ja som to pochopil tak, že sa kúpil stroj z ČR, dopravil na územie SR a tu sa uviedol do prevádzky.
    Potom by náklady na dopravu a uvedenie do prevádzky (zprovoznení) boli súčasťou obstarávacej ceny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.