Zavrieť

Porady

pracovny uraz

Poradaci, jeden zamestnanec mal pracovny uraz, priniesol mi PN-ku, s tym, ze bude docasne prace neschopny priblizne 2 tyzdne. Co musim urobit ja ako mzdarka. Citala som, ze to treba oznamit na inspektorat prace a do zdravotnej poistovni.
Treba este nieco ine?

Dakujem Vam
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

fialka m Pozri príspevok
Poradaci, jeden zamestnanec mal pracovny uraz, priniesol mi PN-ku, s tym, ze bude docasne prace neschopny priblizne 2 tyzdne. Co musim urobit ja ako mzdarka. Citala som, ze to treba oznamit na inspektorat prace a do zdravotnej poistovni.
Treba este nieco ine?

Dakujem Vam
Spísať záznam o pracovnom úraze, ktorý pošleš pracovníkovi, IBP, soc.poisťovni a zdravotnej poisťovni.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pozri nasledujúci link, od príspevku č.11:

http://www.porada.sk/t31370-pracovny-uraz.html
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

Dakujem, prvych 10 dni DPN, platime my ako zamestnavatel?
este otazka, mozeme dostat nejaku pokutu (ten pracovny uraz sa stal zamestnancovi, tak, ze mu spadla ocelova tyc na nohu, s tym, ze to ma len udrete a bude cca 2 tyzdne na PN)
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
fialka m Pozri príspevok
Dakujem, prvych 10 dni DPN, platime my ako zamestnavatel?
este otazka, mozeme dostat nejaku pokutu (ten pracovny uraz sa stal zamestnancovi, tak, ze mu spadla ocelova tyc na nohu, s tym, ze to ma len udrete a bude cca 2 tyzdne na PN)
Prvých 10 dni platíte ako zamestnávateľ. Či bude pokuta, alebo nie to posúdi Inšpektorát práce, či boli dodržiavané bezpečnostné predpisy, či zamestnanci boli vyškolení.....
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Môžte mi niekto poradiť s mojou témou? Náš zamestnanec mal minulý rok nehodu cestou z jedného pracoviska na druhé.Zamestnanec bol len cca 5 dní na PN. Na sociálku som zaslala oznámenie o poistnej udalosti a záznam o prac.úraze. Hlásenie úrazu na nemoc.som neposielala lebo nemocenské nedostával. Vzdali sme sa ako zamestnávateľ zodpovednosti a dali sme zamestnancovi celých 100% zodpovednosti. Na sociálke chcú odo mňa nejaké vyjadrenie prečo sme sa vzdali zodpovednoti a náš bezpeč. technik tvrdí aby sme mu dali nejaké precentá aby dostal úraz. príplatok lebo tak vraj nedostane nič. Môžte mi prosím povedať aký postih bude mať zamestnávateľ ak mu teraz po nejakej dobe prizná zodpovednosť? Dá sa to vôbec? Ďakujem
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prosím ľudia pomôžte mi s mojou otázkou.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prosím hlavičky poradte čo mám robiť.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

ahojte poraďáci. chcem sa spýtať platí zamestnávateľ pri pracovnom úraze zamestnancovi okrem PN aj bolestné, náhrada straty na zárobku alebo niečo také a kedy ak áno?ďakujem
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

prosím poraďáci poradíte mi?
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ahojte všetci. prosím poradíte mi na moju otázku či zamestnávateľ platí počas práceneschopnosti pri pracovnom úraze ak trvá aj necelý rok okrem PN 10 dní aj niečo iné? prosím
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Zuzka2510 Pozri príspevok
Ahojte všetci. prosím poradíte mi na moju otázku či zamestnávateľ platí počas práceneschopnosti pri pracovnom úraze ak trvá aj necelý rok okrem PN 10 dní aj niečo iné? prosím
Aj pri pracovnom úraze platí z-ľ iba 10 dní náhradu príjmu. Všetko ostatné platí SP.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ďakujem pekne.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Ešte by som sa chcela opýtať, kedy sa platí mzdové vyrovnanie straty na zárobku po PN a odškodnenie straty na zárobku počas PN.(neviem či sa niečo také vypláca ale mám to v programe na mzdy tak preto sa pýtam)
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Vypláca to SP a zdá sa mi /ak sa mýlim, snáď ma niekto opraví/, že sa to vyplatí až po ukončení PN.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Takže ak sa skončí PN a sociálka to zamestnancovi vyplatí odkiaľ ja budem vedieť ako mzdová účt. že niečo také vyplatila a v akej výške? ak mi to zamestnanec nepovie čo viem že nepovie. Prečo je to potom v programe na mzdy ak to z-ľ neplatí?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Po skončení PN dá SP zamestnancovi tlačivo, ktoré Ti donesie vyplniť. Na základe tohto sociálka z-covi vyplatí všetky náležitosti. V podstate to ide mimo Teba. Je to všetko v réžii SP.
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prepáč, že dávam takéto blbé otázky ale ešte som nemala takýto prípad. Mala som ľudí na PN ale nikto mi nič nepriniesol( okrem tlačív na PN). Ďakujem za tvoje rady
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ak som Ti tým pomohla, som rada.
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Nemáte nejaký link na presný postup podľa zákona ako postupovať pri pracovnom úraze, je to v nejakej vyhláške alebo zákonníku? Vždy ma niečo nové zaskočí a tak by som si to chcela úplne naštudovať. ďakujem
0 0
MGiti MGiti

MGiti je offline (nepripojený) MGiti

Mám 55 rokov.
Milí poraďáci chcela by som od Vás radu - mali sme zamestnanca ktorý mal v máji 2007 PÚ. Spadla mu tyč na kríže a previezli ho do nemocnice. Všetky náležitosti ktoré sa týkajú PÚ boli vyplnené a odoslané na Inšpektorát práce aj do soc.poist.Bol v nemocnici asi 2 týždne, tento úraz mu skomplikovali dodatočné vyšetrenia, na ktoré bol potom ešte liečený. Skrátka tento úraz mal ako PN niečo vyše mesiaca. Potom nastúpil do práce ale po 3 dňoch sa zasa dal vypísať na PN - ku, kde mu už zaznačili chorobu a nie úraz. Túto PN ťahal až do teraz a teraz mi doniesol papiere zo sociálnej poisťovne kde je aj tlačivo o hlásení pracovného úrazu , lebo chce ísť do invalidného dôchodku ako následok PÚ. Pričom teraz táto PN je vedená ako choroba, kríže mu síce naďalej vraj liečili, ale bola by som rada keby ste mi vedeli poradiť či mu mám toto hlásenie aj tak vyplniť , lebo prvý krát sme už posielali oznámenie o pracovnom úraze aj do sociálnej poisťovne. Dúfam, že som dosť zrozumiteľná a budem rada keď mi viete niekto poradiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať