Zavrieť

Porady

Vianočné pupáčky

Ahojte, prosím nevie niekto recept na vianočné pupáčky? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Ja ich robím z rožkov. Nám chutia s tvarohom a nie s makom. Ja ich robím takto: nakrájam rožky na kocky, do nich dám tvaroh a zalejem horúcim mliekom, v ktorom som rozpustila maslo. Podľa potreby trochu posolím.

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    U nás sa to nerobieva, ale môžem poslúžiť receptom z kuchárskej knihy.
    500 g hladkej múky, 20 g droždia, štipka soli, vlažné mlieko podľa potreby, 20 g práškového cukru, 80 g pomletého maku, 50 g medu, 60 g práškového cukru, 80 g masla,
    Z časti mlieka, cukru, soli, trochu múky a droždia pripravíme kvások, ktorý po vykysnutí pridáme do múky. Podľa potreby prilejeme mlieko a vypracujeme redšie cesto. Necháme vykysnúť, potom rozšúľame na pomúčenej doske valčeky hrubé ako prst a pokrájame z nich asi 2 cm dlhé kúsky. Uložíme ich na dobre vymastený plech reznou plochou a upečieme. Upečené obaríme horúcou vodou, polejeme roztopeným maslom, roztopeným medom a posypeme pomletým makom a práškovým cukrom.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    vidím , že máme rovnaký recept
    Ja si robím aj pupáčiky, recept:
    500g hladkej múky, 1 inst. droždie , 20g kryštál cukru, 80g rozpust.masla, 50g medu, štipka soli, 2,5dcl mlieka ( nedaj hneď prilievaj podľa potreby, veľmi závisí na múke)
    Zamies cesto , nie veľmi tuhé, nechaj cca 30min. v teple nakysnúť. Premiesiť, vytvarujem strednehrubé šúľky a znova nechám 15-20min. kysnúť. Potom pokrájam na cca 2cm kúsky, poukladám tesne vedľa seba na vymastený plech. Pečiem na 200st. asi 20-25 min, kým nie sú upečené.
    Vychladnuté sparím prevareným mliekom poliate maslom, medom, makom.
    Väčšinou mi už miznú z plechu. Mám to osvedčený recept.

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Maruška54 Pozri príspevok
    U nás sa to nerobieva, ale môžem poslúžiť receptom z kuchárskej knihy.
    500 g hladkej múky, 20 g droždia, štipka soli, vlažné mlieko podľa potreby, 20 g práškového cukru, 80 g pomletého maku, 50 g medu, 60 g práškového cukru, 80 g masla,
    Z časti mlieka, cukru, soli, trochu múky a droždia pripravíme kvások, ktorý po vykysnutí pridáme do múky. Podľa potreby prilejeme mlieko a vypracujeme redšie cesto. Necháme vykysnúť, potom rozšúľame na pomúčenej doske valčeky hrubé ako prst a pokrájame z nich asi 2 cm dlhé kúsky. Uložíme ich na dobre vymastený plech reznou plochou a upečieme. Upečené obaríme horúcou vodou, polejeme roztopeným maslom, roztopeným medom a posypeme pomletým makom a práškovým cukrom.
    Ďakujem, tak nejak si to pamätám z mojich mladých čias /keď som mala 17/, tu na západnom Slovesku sa to nerobí, ale chcem urobiť radosť mojej nevestičke, budú sláviť Vianoce s nami a tak si spolu priponieme čaro aj po vychodniarsky

    tina1 je offline (nepripojený) tina1

    tina1
    Tanče Pozri príspevok
    dievšence čo robíte? vykrúca mi žalúdok!

    JEžiš veď ja nemám chleba! papa
    Tanče neskoro, kde chceš utekať kupovať chleba, lepšie isť spinkať

    ldi je offline (nepripojený) ldi

    ldi
    Ja pomáham manželke na štedrý deń s varením a pupáčiky u nás opekance je moja záležitosť .Robím ich s rohlíkov , do troch misiek aj pre dospelé deti lebo tvrdia že sú vynikajúce .Rohlíky nakrájam na kolieska a prelejem mliekom.Preliate mliekom dám do misy a posypem makom a práškovým cukrom .Nakoniec dám na vrch vrstvu maku , práškového cukru , posypem vynilkovým cukrom , uvarenými hrozienkami , polejem hodne medom a nakoniec to všetko polejem roztopeným maslom.Bomba . Na druhý deň vynikajúce zohriate v mikrovlnke a kakao.Dobrú chuť.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    idem si oci vyocit,kolko roznych variacii ma toto tradicne vianocne MNAM.

    my mame takyto zauzivany recept:

    z osvedceneho kysnuteho cesta napecieme malinke buchticky /cca o priemere 4-5 cm/,ktore pred pecenim plnime zasadne SIPKOVYM lekvarom-robieva ho babicka,ale teraz je uz stara tak tento rok neviem.
    ak nemate sipkovy.mal by byt aspon ribezlovy alebo nejaky kyselkavy.nie prilis sladky....
    cca hodinu pred podavanim sa to posype cukrom a mletym makom a zapari sa to trochou horuceho mlieka.poriadne premiesat ale nie tak ze sa pupacky rozbrblu!

    u nas sa traduje take prislovie,ze kolko ktora gazdina zje pupackov na Vianoce,tolko sa jej v roku vyliahne huseniec.


    z rozkov si robievame pupacky hocikedy v roku.su dobre ale tieto su vzacne prave tym ,ze sa pecu len na Vianoce/kedze v roku neni tolko casu na originalne/.
    a u nas su vzacne aj preto,ze su plnene tym sipkovym dzemom,ktory je tiez pracny a treba si ho vazit.

    nela88 je offline (nepripojený) nela88

    nela88
    1 kg polohr. múky, 2vajcia+3žĺtky, 1a1/2 dcl oleja,kocka droždia, 2P.L. kr.cukru, 1vanilkový cukor,, 1/2 litra mlieka. Spracovať, nechať nakysnúť, a urobiť ako na dukátové buchtičky, dať piecť.
    Zálievka: 3-4 P.L. cukru- urobiť karamel, zaliať 1/2 litr. mlieka, pridať maslo a ešte 1 -2 lyžice medu. A samozrejme mak. Dobrú chuť
    George Michael
    Recept síce nemám, lebo nám ich pečie moja mama. Ale upečené ich podávame na Vianoce takto:
    krátko sa zalejú prevarenou vodou, aby zmäkli, prebytočná voda sa odcedí.
    vymiešame šľahačkovú smotanu s cukrom a do hotovej šľahačky primiešať pomletý mak.
    túto šľahačkovo-makovú zmes zmiešať s pupáčikmi. mňam mňam
    dobrá je aj kakaová variácia

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    proti gustu žiaden dišputát, nuž takú kombináciu so šľahačkovou smotanou- to som ešte nepočula a ani nejedla- ale zlé to určite nie je

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.