Zavrieť

Porady

Zmena lekára

Dobrý večer, prosím Vás o radu.
Od 19.11.2007 som na PN (rizikové tehotenstvo). U mojej gynekologičky sa nekúri, zakaždým tam musím čakať 3-4 hodiny. Z tohto dôvodu chcem zmeniť lekára, lenže neviem, či to môžem urobiť počas trvania PN. A ak ho zmením, budem musieť ukončiť túto PN a začať ďalšiu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Tak to je nase skvele zdravotnictvo na Slovensku. Odporučam vam pri rizikovom tehotenstve co najskôr ukoncit lekarsku starostlivost u vasej gynekologicky a najst si inu, pripadne ineho gynekologa ktora/y kona v ludskych podmienkach a na dôstojnej urovni, nestoji vam to cakanie 3-4 hodinove za to aby ste ublizili babatku, nie? Zdravie je to najcennejsie co mame a môžeme dat aj svojmu dieťatku tak nevahajte a necakajte dalej. Asi by som ukoncila u spominanej gynekologicky PN a hned na nasledujuci den pokracovala PN u noveho alebo novej lekarky.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Počas PN nemôžete zmeniť lekára. Lekár, ktorý PN-ku vystavil, ju musí aj ukončiť (musí zhodnotiť, či už pominuli dôvody na ukončenie PN - je zodpovedný za Váš zdravotný stav). Keď Vám PN ukončí, môžete s ním ukončiť dohodu o poskytovaní zdrav. starostlivosti. Postup zmeny lekára je dobre vysvetlený tu.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Daj si ale pozor,pretože v januári podpisuješ zmluvu na pol roka,tak tam daj dodatok k podpisu ,že len do konca PN.Nie že urobíš to,že podpíšeš zmluvu na daný čas s dvoma gynekologmi,pretože nedostane za teba zaplatený ani jeden a budú ťa brať na zodpovednosť.

    ninau je offline (nepripojený) ninau

    ninau
    Ďakujem za rady. Najťažšie pre mňa bude ísť k lekárke vypýtať si koniec PN, lebo chcem odísť k inému lekárovi. Ešte raz ďakujem.

    wayan je offline (nepripojený) wayan

    wayan
    Ninau,absolutne by som neriesila,co si ona o tom bude mysliet,nemaj strach ani zabrany odist od lekarky,ktora ti nevyhovuje,popripade by som este predtym zasla za novym vytipovanym lekarom a poradila sa s nim o tom a hlavne ci ta vezme.kamoska s tym mala dost velke potiaze,lekari sa navzajom poznali....

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    No o to že sa poznáme by ani nešlo,ale zatiaľ väčšina z nás nemá podpísané zmluvy so všeobeckou.Lekár nevezme skôr preto,že nemá priestor v limite,ako že sa poznáme.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.