Zavrieť

Porady

Dobropis

Dobrý deň,
popozeral som dosť príspevkov ale nenašiel som odpoveď.
V júli som vystavil preddavkovú fa. K uskutočneniu však nedošlo.
V 11. mesiaci som vystavil dopropis na túto sumu.
Chcel by som sa spýtať ako to mám zaúčtovať v JU ALFA, a či tento dobropis sa odráta od príjmov OZD kôli neprekročenia limitu na DPH.
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Takže bola zaplatená. Ten príjem má byť ale neovplyvňujúci ZD. Čiže ten dobropis odpočítaš z týchto príjmov.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    uviedol si len vystavenie preddavkovej faktúry o zaplatení si sa nezmienil, je pravda, že to vyplýva z kontextu.........
    dbp. zaúčtuješ ako mínus POZD, kedže si zálohu zaúčtoval ako POZD, - upravuješ príjmy a znižuje ti to obrat.
    Naposledy upravil KEJKA : 17.12.07 at 20:56

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prijatý preddavok PNZD, dbp. potom "mínus PNZD" alebo aj VNZD - tam si myslím, že je to vcelku jedno.
    ale ak si dal preddavok POZD, tak určite daj dbp. ako "mínus POZD", ved si nič nedodal.

    mccm je offline (nepripojený) mccm

    mccm
    J anie som platca DPH, čiže to môžem zmeniť na PNZD, ide o to aby to bolo správne.
    Pýtal som sa ohladom toho aj na DÚ a tam mi povedala že je to POZD a že sa ráto do celkového obratu(príjmu) čiže tým pádom by som sa stal platcom DPH.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nie, určite sa to neráta do príjmu, keď nedošlo k dodaniu tovaru alebo služby.

    mccm je offline (nepripojený) mccm

    mccm
    A ak by bola práca prevedená a vystavil by som ostrú fa, tak by som to evidoval:
    Pred. fa - PNZD
    Ostrá fa - POZD
    a ako dám von tú preddavkovú(kôli zvedavosti)
    Vdaka Kvetka.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mccm Pozri príspevok
    J anie som platca DPH, čiže to môžem zmeniť na PNZD, ide o to aby to bolo správne.
    Pýtal som sa ohladom toho aj na DÚ a tam mi povedala že je to POZD a že sa ráto do celkového obratu(príjmu) čiže tým pádom by som sa stal platcom DPH.
    Sú tu dva pohľady - jeden daň z príjmu a jeden daň z pridanej hodnoty.
    Do obratu pre povinnú registráciu k DPH sa započítavajú aj prijaté zálohové platby.

    Z hľadiska dane z príjmu je záloha PNOZD do doby jej realizácie.

    To znamená ak si prijal platbu v rámci tých 12 po sebe nasledujúcich mesiacoch /dúfam, že je to zrozumiteľné/ a dosiahol požadovaný obrat bol si sa povinný registrovať pre DPH.- t.j. dobropis by bol po lehote týchto 12-tich mesiacov.
    Ak si dobropis stihol v rámci po sebe idúcich 12-mesiacov je výsledok nula - prijatá záloha pluis obrat - dobropis mínus obrat.
    http://www.porada.sk/t15217-p2-registracia-dph.html
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...gistracia.html
    Naposledy upravil evina : 17.12.07 at 21:40

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Nechcem zbytočne zakladať novú tému tak to pripájam k tejto. obdržali sem dobropis(bonus) je to bonus z polročného obratu, sú tam aj vypísané faktúry ktorých sa to týka ale v dobropise je uvedená len výsledná suma bonusu, ku k torej faktúre mám priradiť dobropis? Mám vypočítať podiel jednotlivých faktúr alebo to priradím k poslednej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.