Zavrieť

Porady

Správna réžia - rozúčtovanie na strediská

Naša firma má 5 malých stredísk, jedno stredisko je Správa. Keďže Správa v podstate spravuje chod firmy a jeho správu, chceme rozúčtovať náklady strediska Správa (teda správnu réžiu) na jednotlivé strediská. Problémom je podľa akého ukazovateľa by to bolo dobré rozpočítať.

Audítor mi poradil podľa počtu pracovníkov na jednotlivých strediskách. Toto mi však nevyhovuje, nakoľko jedno stredisko vôbec nemá zamestnancov a najíma si iba živnostníkov, preto by bolo zvyhodňované.

Druhý spôsob, ktorý ma napadol, je rozpočítať správnu réžiu podľa toho, akým pomerom sa jednotlivé strediská podieľajú na celkových výnosoch firmy.

Môže mi niekto poradiť, ako by to bolo najlepšie?
Naposledy upravil johny18 : 18.12.07 at 05:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Základňu pre rozvrhnutie správnej réžie sme zvolili podľa ukazovateľov, ktoré najobjektívnejšie vyhovujú tomuto účelu.
    V našom prípade je to súčet výroby (nie výnosov, lebo v nich sa premieta napr. aj predaj majetku) a mzdových nákladov vztiahnutý k celkovým nákladom správy...

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    To znamená, že si spočítal výrobu a mzdové náklady na každom stredisku a vypočítal pomer tohto súčtu jednotlivých stredísk k celkovým nákladom správy? A týmto pomerom si potom rozpočítal náklady správy na jednotlivé strediská?

    Správna réžia - rozúčtovanie na strediská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.