Zavrieť

Porady

Zebra rezy

Ahojte,

nájde si niekto čas a prilepí sem recept na tento super zákusok. Mal by to byť nepečený kokosový zákusok a volá sa Zebra rezy. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    na nete som to našla
    toť
    Biela vrstva:250 gr. kokos, 400 gr. práškového cukru, 100 gr. sušeného mlieka, 1 konzerva Salka, 1 lyžica mlieka

    Hnedá vrstva: 240 gr. cukru, 200 gr. tuku, 8 lyžíc mlieka, 3 balíčky čokoladového pudingového prášku - uvaríme nad parou hustý krém

    Poleva: 200 gr. čokolády, 50 gr. stuženého tuku - roztopíme čokoládu a vmiešame tuk

    Bielu masu spracujeme, rozdelíme na tri diely. Každý rozvaľkáme na prášk. cukre a pomocou valčeka prenesieme na cukrom posypaný plech (25x40 cm). Natrieme polovicou hnedého krému, preložíme ďalším bielym plátom opäť natrieme a posledný biely diel polejeme čokoládovou polevou. Necháme stuhnúť s krájame malé obdĺžničky

    Zebra rezy
    Sladkosti,
    17.06.2007

    Suroviny: 5 vajec, 3 dcl kryštálového cukru, 0,5 l polohrubej múky, 1 prášok do pečiva, dcl oleja, 2 dcl vody Plnka: 1 prášková šľahačka, 2 pochúťkové smotany, 1 vanilka
    Postup: Bielky s cukrom vymiešame postupne pridáme žĺtky, múku, olej, vodu rozdelíme na 2 polovice. Do jednej polovice pridáme 2 PL kakaa a do druhej polovice pridáme 2 PL polohrubej múky.
    Do vymasteného a múkou vysypaného plechu dávame vždy do stredu na to isté miesto 2 PL z každého cesta striedavo. Dáme piecť do rúry a po vytiahnutí natrieme džemom, keď cesto vychladne natrieme plnku.
    Plnka - šľahačku vyšľaháme a pridáme pochúťkové smotany a vanilkový cukor, ak je plnka málo sladká môžeme pridať práškový cukor a na vrch plnky nastrúhame čokoládu.

    penelopa je offline (nepripojený) penelopa

    penelopa
    Ja poznám trochu iný recept na zebra rezy

    [hore]ZEBRA REZY



    Suroviny:
    5 vajec
    3 dl kryštálového cukru
    5 dl polohrubej muky
    1 prášok do pečiva
    2 dl vody
    2 dl oleja
    2 PL kakaa

    Postup:
    Z múky odobrať dve polievkové lyžice bokom.
    Bielka vyšľahať s polovicou cukru. Žĺtka s druhou polovicou cukru, pridať vodu, olej a zmiešať so snehom. Zasypať múku. Rozdeliť hmotu na dve časti, do jednej zasypať kakao a do druhej dve pol. lyžice múky. Do vymasteného a pomúčeného pekáča dávať na striedačku po dve lyžice z každej hmoty, vždy na to isté miesto – do stredu pekáča. Upečieme vo vyhriatej rúre. Upečený koláč natrieme džemom a vrch dáme plnku.

    Plnka:
    1 šľahačka z prášku
    2 kyslé smotany
    2 bal. vanilkového cukru

    Postup:
    Šľahačku vyšľahať podľa návodu, potom pridať smotany a vanilkové cukry. Zmiešať a naniesť na koláč. Nechať v chlade do druhého dňa.

    stui je offline (nepripojený) stui

    stui
    je to bomba pochutka,robila som to raz s tetou .uz si tak nespominam co vsetko tam islo ,ale zhoduje sa to dost s tym 1 receptom.no jedna vec na ktoru nezabudnem a ktoru by som vam ako novacikovi poradila je sice, ze vsetko musite robit bleskovo rychlo,pretoze vsetko rychlo tvrdne a ked to nestihnete, tak vysledkom budete sklamana.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.