Zavrieť

Porady

dáta na disku

Nevie mi niekdo poradit mam na pevnom disku naistalované 3x windowsXP Len jeden mam z toho funkčný a na tie ostatné dva skončila licencia a ja sa nemozem dostat k datam ktoré boly pod tymato operačnýma systémamy uložené existuje tam nejaky sposob dostat sa k tym datam bez toho aby som nemusel kupovat na tie dva nefunkčne systemy dalsiu licenciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Si vytvoril heslo a povolil sukromne priecinky? Že? Su 2 sposoby. Ten prvy spociva vo volbe s priecinkami nieco ako "prevziat nad nimi kontrolu ako administrator". Ten druhy som objavil ja, a spociva v zalohovani prislusneho zvezku nedostupnych dokumentov a naslednemu rozbaleniu s vypnutou volbou povodneho zabezpecenia.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rasbal Pozri príspevok
    Nevie mi niekdo poradit mam na pevnom disku naistalované 3x windowsXP Len jeden mam z toho funkčný a na tie ostatné dva skončila licencia a ja sa nemozem dostat k datam ktoré boly pod tymato operačnýma systémamy uložené existuje tam nejaky sposob dostat sa k tym datam bez toho aby som nemusel kupovat na tie dva nefunkčne systemy dalsiu licenciu
    Ak by si ešte potreboval radu, tak tu som popísal, ako som to spravil ja:

    http://www.porada.sk/599558-post20.html

    EditaF je offline (nepripojený) EditaF

    EditaF
    skus si zohnať starší disk za babku zapoj ho do PC naformátuj na FAT32 a skopíruj naň adresáre na ktoré sa nemôžeš dostať ak sa ti to podarí máš vyhraté, ale nechápem prečo si inštaloval 3 verzie okien, to sa predsa nerobí.
    Rada do budúcnosti:všetky súbory ktoré sú pre teba dôležité ukladaj do samostatných adresárov na disk, napr. c:\Moje dokumenty ... atď a máš po probléme ovšem ak si len jeden užívateľ PC

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    EditaF Pozri príspevok
    skus si zohnať starší disk za babku zapoj ho do PC naformátuj na FAT32 a skopíruj naň adresáre na ktoré sa nemôžeš dostať ak sa ti to podarí máš vyhraté, ale nechápem prečo si inštaloval 3 verzie okien, to sa predsa nerobí.
    Rada do budúcnosti:všetky súbory ktoré sú pre teba dôležité ukladaj do samostatných adresárov na disk, napr. c:\Moje dokumenty ... atď a máš po probléme ovšem ak si len jeden užívateľ PC

    s castou oznacenou boldom by som moc nesuhlasil. systemova particia, je dost nebezpecna vzhladom na moznu stratu dat po utoku virusom, alebo nejakym spywareom.

    EditaF je offline (nepripojený) EditaF

    EditaF
    No ak má iba c: tak nevidím problém. Je však jasné že je lepšie mať dôležité dáta na inom disku.... ináč súhlasím.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    A co ti to hlasi ???????????? pri bootovani toho XP bez licencie ? Nepusti ta dalej ? Ale aj ked bootujes s toho co mas licenciu, tak samozrejme vidis aj tie particie na ktorych mas ostatne XPecka, takze nevidim problem

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    ak mate citlive dokumenty informacie ... ine typy dat tak je to jednoznacne na nesystemovy disk + zaloha dvd (stoji 8 sk na to kazdy ma raz tyzdenne) + dalsi disk v pocitaci so zalohou a odpojeny od dosky... pripajat raz za mesiac na zalohu a znova odpojit

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Katabaticky Pozri príspevok
    ak mate citlive dokumenty informacie ... ine typy dat tak je to jednoznacne na nesystemovy disk + zaloha dvd (stoji 8 sk na to kazdy ma raz tyzdenne) + dalsi disk v pocitaci so zalohou a odpojeny od dosky... pripajat raz za mesiac na zalohu a znova odpojit
    ...alebo DVD RW za 50 SKK a má to na niekoľko rokov.... ja tak zálohujem rodinné fotky.

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Chobot Pozri príspevok
    ...alebo DVD RW za 50 SKK a má to na niekoľko rokov.... ja tak zálohujem rodinné fotky.
    Pocuj, kde Ty nakupujes? Si nejaky drahy

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    robovi Pozri príspevok
    Pocuj, kde Ty nakupujes? Si nejaky drahy
    Áno, máš pravdu, sú aj lacnejšie. ja som to kupoval pred nejakým rokom a nebral som najlacnejší kus, chcel som mať niečo lepšie - kúpil som EMTEC po jednom balený aj s obalom. Preto 50 SKK.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    aj tak drahe a emtec su shity...

    a rw dufam ze na zalohu tak ze si napalil a hotovo... neprepalujes viac nasobne ze?

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Chobot Pozri príspevok
    ...alebo DVD RW za 50 SKK a má to na niekoľko rokov.... ja tak zálohujem rodinné fotky.
    Ano, to je dobre riesenie. Prepisovatelne disky, ci uz ako CD a DVD maju zaznamovu vrstvu zo specialnej zliatiny kovov. Maju daleko vyssiu zivotnost ako disky pre jednorazovy zapis - tie sa poskodia lahsie, zaznamova vrtsva je tvorena zvlastnym, svetlocitlivym farbivom na organickej baze.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    ano narazal som na to ale ked ich neustale prepisuje su ovela nachylnejsie na poskodenie:-)

    to co pises je sice pravda ale neplati to pri viac nasobnom pouziti...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ano, je lepsie prepisovatelny disk zapisat iba raz, mozno dva razy. Mechanika/y vsak disponuje/u opravnym mechanizmom a vie/vedia zistit, ktory sektor uz nie je pouzitelny na zapis udajov.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    ved prave ale pri opakovatelnom zapise si zvysujes sancu ze si znicis sektor kde mas zapisanu tabulku a potom mas velku sancu ze si tym svoju zalohu znicis cize ak zalohovat rozumne na rw ale zapis iba raz ale ako pises max 2
    ale rozumnejsie je dopisovat postupne

    ale najspolahlivejsie su aj tak pasky

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Katabaticky Pozri príspevok
    aj tak drahe a emtec su shity...

    a rw dufam ze na zalohu tak ze si napalil a hotovo... neprepalujes viac nasobne ze?
    Myslím, že 2-3 prepálenia za rok zvládne médium v pohode.

    Katabaticky Pozri príspevok
    a emtec su shity...
    Toto je len tvoj názor, či vychádzaš z nejakých serióznych podkladov?

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Chobot Pozri príspevok
    Toto je len tvoj názor, či vychádzaš z nejakých serióznych podkladov?
    Toto mozno iba podporit. Existuju predsa seriozne testovacie algoritmy, aka je kvalita zaznamu po zapise. Stranky www.cdr.cz a www.cdrhard.cz disponuju databazou medii.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    ano disponuju databazou a pozri sa kde sa umiestnuju a z osobnej skusenosti vychadzam...
    asi 30 medii a vsetky uz su pod kytickama
    verbatimky asi 45 medii a 15 ide bez problemov ostatne dakam zahadne zmizli takze neviem

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Kvalitne napalovanie vyzaduje v prvom rade kvalitne mechaniky, ktore si poradia aj s menej kvalitnymi mediami. Na kratkodobe zalohy to postacuje, nejaky filmik a pod. problemom nekvalitnych medii je tzv.hnitie media, mam taky dojem, ze sa jedna o odlupovanie vrstiev. Zaznamova vrstva sa tak narusi a je po udajoch. Dalsim problemom su UV luče. Ponechanie medii na slnecnom svetle=nenavratne znicenie zaznamu.
    Co su kvalitne media, tak to boli CD zlate Kodaky. Nieco na nich mam dodnes.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    tzv hnitie alebo plesen medii je vzduchova bublinka medzi krycim plexisklom a zaznamovou vrstvou

    a kodaky boly namakane tak isto niekedy nezaostavali imation nech je im zem lahka dnes a traxdaty momentalne kraluju verbatimy a tdk pre beznych uzivatelov

    a samozrejme ze na kvalitnu zalohu potrebujes kvalitnu mechaniku a kvalitne medium ale v konecnom dosledku je to len o tom medie kolko vydrzi citatelne pretoze ak to nekvalitne napalis su na to softy a potom ti to stale kvalitnejsia mechnika precita :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.