Zavrieť

Porady

akú zmluvu vybrat

idem robit jednej firme webovú stránku. som obyčajne FO a okrem vytvorenia stranky zabezpecujem aj jej aktualizaciu, a in pravidelne sluzby, a takisto sa stranka splaca pocas niekolkych rokov. aku zmluvu najlepsie uzavriet. Mandátnu podla ObZ, zmluvu o dielo podla ObZ, príkaznú podla OZ ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Myslím, že môžeš kľudne uzavrieť zmluvu o poskytovaní služieb v zmysle §269, odst.2 Obchodného zákonníka...
    nooo čo s tým potom ? a ak by som to ja ako FO podpisoval s Obcou ???

    tak akú zmluvu vybrat ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    masterm@centrum.sk Pozri príspevok
    nooo čo s tým potom ? a ak by som to ja ako FO podpisoval s Obcou ???

    tak akú zmluvu vybrat ?
    Dohodu o vykonaní práce alebo Dohodu o pracovnej činnosti.
    Dakujem. to je podla ZP, všakže.

    Mandátnu zmluvu niečo vylučuje ??? lebo take niečo som už podpísal s jednou realitkou . Alebo tá príkazná zmluva ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Na vytvorenie webovej prezentácie postačuje aj zmluva o dielo. A potom na samotné aktualizácie dohoda o pracovnej činnosti.
    Dobre takto sa spátam jednoducho. Moze to byt aj na tu mandatnu zmluvu ak som FO, ci nie ? ak ano podla coho sa bude pocitat dan ? dakujem a sorry za blbe otazky

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Daň bude vždy 19%, a je to jedno na základe akej zmluvy ti vyplatia odmenu, resp. cenu.
    juj zase sprosty nie som, to viem . ale či je to príjem podľa §5, §6, §7, §8 ak sa jedná o mandátnu zmluvu, a či ju možem podpísať ako FO ?????????????????????????????

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    masterm@centrum.sk Pozri príspevok
    juj zase sprosty nie som, to viem . ale či je to príjem podľa §5, §6, §7, §8 ak sa jedná o mandátnu zmluvu, a či ju možem podpísať ako FO ?????????????????????????????
    Podľa mňa § 8.
    mam tomu deta rozumiet tak ze Mandátnu zmluvu mozem podpisat ako FO s obcou ohladom horeuvedenej cinnosti ?

    Tajana je offline (nepripojený) Tajana

    Tajana
    Dobrý deň,
    chcem sa spýtať: ak som zamestnaná a SZČO podnikajúca v maloobchode potrebuje znížiť daňový základ, môže so mnou uzavrieť nejakú zmluvu o nejakej tej výpomoci do sumy tých 24 900,-sk, aby z toho neplynuli žiadne ďalšie záväzky pre žiadnu stranu? O akú zmluvu by išlo? Veľa som toho už prečítala, ale nie som z toho najmúdrejšia... Môže to byť zmluva o dielo napr, že v čase mojej dovolenky zo zamestnania, by som u nej týždeň pracovala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.