Zavrieť

Porady

Zálohová fa

Prosím o radu!
Prišla mi zálohová fa. uhradila som ju v tomto roku a daňový doklad budem mať až v 1/2008. Môžem ju dať do nákladov v roku 2007! Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    DPH:
    Daňová povinnosť vzniká dňom dodania, rep. prijatia platby.
    Dodavateľ je povinný vyhotoviť daňový doklad do 15 dní, pričom za deň dodania sa považuje deň prijatia platby 19/4

    ZDP:
    ako sa to vezme.
    Ak Vám tovar prišiel, resp. služba bola dodaná v 2007, ide o VOZD 2007. Ak bude dodávka v nasl. roku, ide o VOZD roku 2008.

    Otázočka. Nechce si dodavateľ znížiť týmzo ZD-t.j. aby nemusel dať do POZD tento príjem? Nedajte sa ak s v práve...

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Ďakujem! Malo to dojsť v tomto roku, keď uhradíme záloh.fa, ale potom volal, že dodať to nestíhaju, čiže fa nám vystavia až budúci rok.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Zvalik Pozri príspevok
    Ďakujem! Malo to dojsť v tomto roku, keď uhradíme záloh.fa, ale potom volal, že dodať to nestíhaju, čiže fa nám vystavia až budúci rok.
    Len chcem upozorniť... Faktúru ti MUSIA vystaviť do 15 dní od dátumu platby !!!

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Infarkt Pozri príspevok
    Len chcem upozorniť... Faktúru ti MUSIA vystaviť do 15 dní od dátumu platby !!!
    Upresním, ak sa jedná o platcu DPH, v tomto prípade musí vystaviť doklad slúžiaci na odpočet DPH. Tento doklad nemá žiadnu inú "funkciu".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.