Zavrieť

Porady

Neplatené volno

Pekný predvianočný den, aj ked je toto velmi hekticke obdobie, predsa by som len este chcela poradit.
zamestnanec ma priznaný inval. dôchodok s poklesom najviac o 70 %. V mesiaci 12/07 mal neplatené volno 14 dní, odpracoval 1 den. Hrubá mzda mu vyšla 715 Sk.
VZ na verejné zdrav. poistenie zo sumy 3 800 Sk.
Chcem sa spýtat nakoľko software /čo sa mi nezdá správne/ vypočítal výšku odvodov do SP z VZ 1281 Sk a nie zo 715 Sk.
Dakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Odvod do SP závisí od počtu kalendárnych dní, kolko mal neplatené voľno -ten údaj treba doplniť. A ak 1 deň robil 14 dní má neplatené voľno, zvyšok mal čo, alebo má dlhšie pracovné zmeny?
0 0
beatka123 beatka123

beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

Potom ukončil PP cize celkom 1 den odpracovany, 14 dni nepl. volno.
0 0
beatka123 beatka123

beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

halo, skuste mi na moj dotaz odpovedat. Dnes musim spravit vyplatu
Dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Stále chýbajú tie klendárne dni. V princípe minimálny VZ pre SP (pre ID 40-70% 6075 Sk za celý mesiac) sa kráti za kalendárne dni kedy nebol zamestnancom a kalendárne dni neplateného voľna (a iné dni nesúvisiace s prípadom).
Takže minimálnu výšku odvodov si vypočítaš ako :
6075/31x (31-14? kal.dní nepl.voľna - ?? dní kedy nebol v PP).
Ak to softvér vypočítal zle, musíš sa informovať u dodávateľa (príp. v príručke) ako to zadať aby to bolo správne.

Mimochodom, VZ na ZP 3800 po upresnení v príspevku 3 sa mi zdá tiež chybný.
0 0
beatka123 beatka123

beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

A teda aky, MRP mi to takto vypocitalo. Uz som z toho uplne dopletena. Na zdrav. poistovne mi povedali ze nevedia nech si dam dotaz. A ja to musim vediet hned.
0 0
beatka123 beatka123

beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

Nevie mi nikto odpovedat? Viem vianoce maju svoje caro, ale praca ma nuti ! zapojte sa do debaty.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jana Motyčková Pozri príspevok
Stále chýbajú tie klendárne dni. V princípe minimálny VZ pre SP (pre ID 40-70% 6075 Sk za celý mesiac) sa kráti za kalendárne dni kedy nebol zamestnancom a kalendárne dni neplateného voľna (a iné dni nesúvisiace s prípadom).
Takže minimálnu výšku odvodov si vypočítaš ako :
6075/31x (31-14? kal.dní nepl.voľna - ?? dní kedy nebol v PP).
Ak to softvér vypočítal zle, musíš sa informovať u dodávateľa (príp. v príručke) ako to zadať aby to bolo správne.

Mimochodom, VZ na ZP 3800 po upresnení v príspevku 3 sa mi zdá tiež chybný.
Ešte si Janke neodpovedala na .. viď vyššie, hrubo označené.
0 0
beatka123 beatka123

beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

18 kal. dni nepl.volno
ukonč. PP dňa 21.12.2007
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

beatka123 Pozri príspevok
A teda aky, MRP mi to takto vypocitalo. Uz som z toho uplne dopletena. Na zdrav. poistovne mi povedali ze nevedia nech si dam dotaz. A ja to musim vediet hned.
Čo sa týka ZP, 3800 by bolo za celý mesiac. Takže treba si to prepočítať. Máš v programe správne zadaný koniec PP zamestnanca?
3800/21 pracovných dní v mesiaci *15 pracovných dní zamestnanca = 1715 2715,- by mal byť VZ pre ZP.
Pre SP je výpočet nasledovný
6075/31 kalendárnych dní *3 kalednárne dni trvania PP mimo dní neplateného voľna = 588,- by mal byť VZ pre SP.

Skúsme ešte počkať na odsúhlasenie mojich výpočtov, ale myslím, že by to malo byť tak.
Naposledy upravil jankasm : 29.12.07 at 17:00
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Doplním 588 je minimálny VZ do SP, keďže príjem je 715, VZ bude 715.
0 0
beatka123 beatka123

beatka123 je offline (nepripojený) beatka123

Dobre medzisviatocne ranko, citam odpoved na moj dotaz a zastavila som sa na VZ do SP. Ked som si to ja prepocitala nema byt VZ 2 715 Sk namiesto 1 715. Prosim odpovedajte. Diki
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jankasm Pozri príspevok
Čo sa týka ZP, 3800 by bolo za celý mesiac. Takže treba si to prepočítať. Máš v programe správne zadaný koniec PP zamestnanca?
3800/21 pracovných dní v mesiaci *15 pracovných dní zamestnanca = 1715,- 2715,- by mal byť VZ pre ZP.
Pre SP je výpočet nasledovný
6075/31 kalendárnych dní *3 kalednárne dni trvania PP mimo dní neplateného voľna = 588,- by mal byť VZ pre SP. Toto je minimálny VZ pre SP, keďže jeho príjem bol 715,- tak VZ bude rovnako 715,-.

Skúsme ešte počkať na odsúhlasenie mojich výpočtov, ale myslím, že by to malo byť tak.
beatka123 Pozri príspevok
Dobre medzisviatocne ranko, citam odpoved na moj dotaz a zastavila som sa na VZ do SP. Ked som si to ja prepocitala nema byt VZ 2 715 Sk namiesto 1 715. Prosim odpovedajte. Diki
Prepáč, asi som sa pomýlila pri odpisovaní, lebo ten výsledok naozaj nie je správny. Nevšimla si to ani Janka, ktorá odsúhlasila moje výpočty, asi to neprepočítavala. Lebo výpočet je správny, len výsledok nesedel. Už je to opravené.
Naposledy upravil jankasm : 29.12.07 at 16:57
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Vianoce sú za nami, silvester pred nami a ja mám k tejto téme tiež jednu otázočku. Zamestnanec v trvalom pracovnom pomere si vezme v mesiaci december neplatené voľno, čiže v tomto mesiaci neodpracuje ani jeden pracovný deň. Do poisťovní tak pôjdu nulové odvody? Alebo v takomto prípade bolo nutné oznámiť túto skutočnosť poisťovniam? Zaujíma ma to, pretože sú tu aj zamestnanci, ktorí chcú ísť napr. v lete na mesiac na brigádu do zahraničia.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Slavena Pozri príspevok
Vianoce sú za nami, silvester pred nami a ja mám k tejto téme tiež jednu otázočku. Zamestnanec v trvalom pracovnom pomere si vezme v mesiaci december neplatené voľno, čiže v tomto mesiaci neodpracuje ani jeden pracovný deň. Do poisťovní tak pôjdu nulové odvody? Alebo v takomto prípade bolo nutné oznámiť túto skutočnosť poisťovniam? Zaujíma ma to, pretože sú tu aj zamestnanci, ktorí chcú ísť napr. v lete na mesiac na brigádu do zahraničia.
Do SP sa malo nahlásiť prerušenie poistenia cez RLFO. Do ZP treba platiť odvod z minimálneho vymeriavacieho základu, teda 14% z 8.100,- 7.600,- čo je 1.134,- 1.064,-Sk.

Oprava podľa príspevku Lydka R číslo 19.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 30.12.07 at 17:02
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Vďaka, asi to budem musieť urobiť spätne - teda to prerušenie.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Už som otravná, ale práve som si to nahodila do programu, teda upravila som si vymeriavací základ pre zdravotné poistenie a potom mi na konci vyjde mínusová suma 1086,- Sk k výplate. Čo s tým? --- Má si to zamestnávateľ nárokovať od zamestnanca? ---Veď vlastne platí za neho odvody a on pritom pracoval niekde inde?!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Slavena Pozri príspevok
Má si to zamestnávateľ nárokovať od zamestnanca? ---Veď vlastne platí za neho odvody a on pritom pracoval niekde inde?!

Písomná dohoda o "vyrovnaní sa" so zamestnancom ohľadom ZP by mala byť súčasťou žiadosti o neplatené voľno . Tak sa predíde neskorším nedorozumeniam.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
smith Pozri príspevok
Do SP sa malo nahlásiť prerušenie poistenia cez RLFO. Do ZP treba platiť odvod z minimálneho vymeriavacieho základu, teda 14% z 8.100,- čo je 1.134,- Sk.
Pokiaľ sa jedná o december 2007, potom minimálny vymeriavací základ je 7600,- a teda poistné 14% ..1064 Sk.

§13 Zákon o zdravotnom poistení
...
(15) Na účely tohto zákona sa pojmom minimálny základ zamestnanca rozumie minimálna mzda zamestnanca podľa osobitného predpisu47) platná k 1. januáru kalendárneho roka, za ktorý sa platí poistné. Minimálny základ zamestnanca podľa § 11 ods. 3 písm. d) až l) nie je určený.
(16) Minimálny základ podľa odseku 15 sa nekráti o časť zodpovedajúcu neospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca a poskytnutému pracovnému voľnu bez náhrady mzdy, ktoré zamestnávateľ poskytne zamestnancovi na jeho žiadosť, okrem pracovného voľna bez náhrady mzdy, ktoré je zamestnávateľ povinný poskytnúť zamestnancovi podľa osobitného predpisu.48)

0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Už som na to prišla. Mínusová suma k výplate mi vyšla z dôvodu odpočtu nezd. minima a teraz budem musieť okrem prerušenia poistného urobiť niečo aj s nezdaniteľným minimom, však? Pracovník má napriek tomu, že v danom mesiaci nepracuje podpísané prehlásenie. Čo s tým?
Naposledy upravil Slavena : 30.12.07 at 16:56 Dôvod: Doplnenie problému
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Slavena Pozri príspevok
Už som na to prišla. Mínusová suma k výplate mi vyšla z dôvodu odpočtu nezd. minima a teraz budem musieť okrem prerušenia poistného urobiť niečo aj s nezdaniteľným minimom, však? Pracovník má napriek tomu, že v danom mesiaci nepracuje podpísané prehlásenie. Čo s tým?
Neuplatní sa, až pri ročnom zučtovaní, resp. daňovom priznaní.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať