Zavrieť

Porady

odpisy pri predčasnom ukončení leasingu

Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu, v roku 2007 bol na leasing zakúpený automobil s dobou splácania 36 mesiacov, zaradený do odpis.sk.1, účtovné odpisy = daňové odpisy. Ale konateľ sa rozhodol v decembri 2007 predčasne ukončiť leasing- odkúpenie predmetu leasingu. Vozidlo sa tým stane našim majetkom, čiže nedôjde k vyradeniu majetku z užívania. Aký to má vplyv na odpisy? Aká bude teraz doba odpisovania? Porušili sme § 17ods.26a, takže si asi nemôžem uplatniť daňový odpis. Mám v tom dosť zmätok a každá rada mi pomôže. Moc pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    daňovýodpis bude 1/4 OC
    účtovný odpis ponecháš tak ako bol.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    To znamená, ak som to pochopila správne, že účtovne budem odpisovať tak ako doposiaľ mesačne po dobu 3 rokov podľa leas.zmluvy a daňovo po obdobie 4 rokov?

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    Ešte jedna otázka, môžem si uplatniť teda daňový odpis aj ked sme porušili podmienky finančného prenájmu ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môžeš, ale aj nemusíš. Odpoved platí pre rok 2007. Od 1.1.2008 môžeš aj účtovné odpisy upraviť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    upravujem odpoved - kvôli nadväznosti

    ada159 Pozri príspevok
    To znamená, ak som to pochopila správne, že účtovne budem odpisovať tak ako doposiaľ mesačne po dobu 3 rokov podľa leas.zmluvy a daňovo po obdobie 4 rokov?
    platí moja odpoved
    quote=KEJKA;595077]môžeš, ale aj nemusíš. Odpoved platí pre rok 2007. Od 1.1.2008 môžeš aj účtovné odpisy upraviť.[/quote]
    teda ÚO pre rok 2007 nemeníš, DO = 1/4 OC, od 1.1.2008 môžeš aj ÚO upraviť podľa skutočnej miery opotrebenia (predlžiť odpisovanie na 4-5-6 rokov).

    ada159 Pozri príspevok
    Ešte jedna otázka, môžem si uplatniť teda daňový odpis aj ked sme porušili podmienky finančného prenájmu ?
    áno - uplatňuješ si DO podľa ZDP pre odpisovaný majetok.
    Kvôli porušeniu podmienok LZ nemôžeš uplatniť odpisy na 36 mesiacov.

    odpisy pri predčasnom ukončení leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.