Zavrieť

Porady

Marmoleum

ahojte
chcela by som sa opytat na nazor ludi, ktori prisli do kontaktu s linoleom / marmoleom... aka je to podlahovina z ekonomickeho, estetickeho hladiska a z hladiska udrzby - cistenie...
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirec29 je offline (nepripojený) mirec29

    mirec29
    O Marmoleu Ti bude vediet porozpravat pani Yvonna Gaillyova z Ekologickeho institutu Veronica v Hostetine. Vie toho vela nielen o Marmoleu. http://www.veronica.cz/?id=7 Najlepsie by bolo, keby si sa tam isla pozriet.

    zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

    zsolt69
    heldik Pozri príspevok
    ahojte
    chcela by som sa opytat na nazor ludi, ktori prisli do kontaktu s linoleom / marmoleom... aka je to podlahovina z ekonomickeho, estetickeho hladiska a z hladiska udrzby - cistenie...
    dakujem
    Záleží na tom, kde chceš túto podlahovú krytinu použiť. Linoleum je z tenkého materiálu, skôr by som poradil gumoleum. Dá sa vybrať s rôznymi farbami a s motívmi,takže estetiku nájdeš. Z hľadiska údržby je to veľmi ľahké, stačí umyť s vodou a nijakým prostriedkom na podlahy.Ale prvom rade napíš kde to chceš použiť.

    dementolog je offline (nepripojený) dementolog

    dementolog
    kazdy povrchovy final , ma nejake nevyhody . je velmi komplikovane zhodnotit a jednoznacne povedat , ano tento je naj naj . preto poviem pre a proti len o konkretnom materiale . za predpokladu , ze tesnost spojou je zabespecena dokonale , je to dobry v podstate drevorieskovy produkt vytvrzovany epoxidovou zivicou . lacna varianta podlahoviny , z dobrou udralelnostou cistoty a mechanickou odolnostou . tepeny odpor tejto podlahoviny obmedzuje pouzitie tohoto materialu v celom dome . medzi nevyhody tohoto materialu patry najme farebna nestalost pri kontakte zo slnecnym svetlom ,

    heldik je offline (nepripojený) heldik

    heldik
    dakujem za vase nazory... tento material by sme chceli pouzit v kuchyni. ale planujeme podlahove vykurovanie, tak neviem, ci je na to vhodny. a dost ma zaujala jeho farebna nestalost, hmmm.... to je na vaznejsie zvazenie....

    maros-m je offline (nepripojený) maros-m

    maros-m
    heldik Pozri príspevok
    dakujem za vase nazory... tento material by sme chceli pouzit v kuchyni. ale planujeme podlahove vykurovanie, tak neviem, ci je na to vhodny. a dost ma zaujala jeho farebna nestalost, hmmm.... to je na vaznejsie zvazenie....
    O farebnej nestalosti som este nepocul. Ja mam marmoleum v byte a zatial nebol problem. Je to ekologicky material, vhodny ak su doma alergici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.