Zavrieť

Porady

DVD-R a DVD-RW

Ahojte, nevedel by mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi DVD-R a DVD-RW? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

    Predseda SVB Madam Kurie
    Na DVD RW sa dá zapisovať až tisíc krát. Tj. napáliš , potom zmažeš a znova dokola. Na DVD - R Len raz. Pokiaľ ho neuzavrieš tak môžeš postupne dáta dopaľovať až sa celkom zaplní.
    Príjemné Vianoce

    anka-s je offline (nepripojený) anka-s

    anka-s
    Ďakujem za odpovede. Len som zabudla napísať, chcela som vedieť rozdiel medzi mechanikami, no ale teraz už si to viem preniesť aj na to. Ak mám DVD-RW mechaniku, tak môžem jedno dvd napaľovať aj opakovane, však? Ďakujem, a prajem pekné prežitie sviatkov.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    anka-s Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Len som zabudla napísať, chcela som vedieť rozdiel medzi mechanikami, no ale teraz už si to viem preniesť aj na to. Ak mám DVD-RW mechaniku, tak môžem jedno dvd napaľovať aj opakovane, však? Ďakujem, a prajem pekné prežitie sviatkov.
    Áno, na napaľovanie DVD-čiek (DVD-R i DVD-RW) treba mechaniku DVD-RW...

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Iba trochu osvety:

    DVD = Digital Video Disc

    R = Read (čítať)
    W = Write (písať / zapisovať)

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    anka-s Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Len som zabudla napísať, chcela som vedieť rozdiel medzi mechanikami, no ale teraz už si to viem preniesť aj na to. Ak mám DVD-RW mechaniku, tak môžem jedno dvd napaľovať aj opakovane, však? Ďakujem, a prajem pekné prežitie sviatkov.
    Ano, ale s tou podmienkou, ze to jedno dvd bude mat oznacenie DVD-RW. V tomto pripade to RW vsak znamena ReWritable.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    chlap Pozri príspevok
    Iba trochu osvety:

    DVD = Digital Video Disc

    R = Read (čítať)
    W = Write (písať / zapisovať)
    Malé doplnenie:
    používa sa aj označenie

    DVD = Digital Versatile Disc
    Naposledy upravil Chobot : 27.12.07 at 17:57

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    anka-s Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Len som zabudla napísať, chcela som vedieť rozdiel medzi mechanikami, no ale teraz už si to viem preniesť aj na to. Ak mám DVD-RW mechaniku, tak môžem jedno dvd napaľovať aj opakovane, však? Ďakujem, a prajem pekné prežitie sviatkov.
    Keď hovoríš o mechanikách, tak treba písať trochu inak.

    Spočiatku boli iba CD mechaniky. Najprv iba čítali a označovali sa CD-ROM (nemýliť si to s rómskym diplomatom ...).

    Potom mechaniky začali CD aj napaľovať, tieto sa označovali CD-RW.

    Po príchode DVD diskov sa objavili mechaniky, ktoré napaľovali CD disky, ale DVD disky iba čítali, volali sa Kombo mechaniky.

    Najnovšie pribudli ďalšie:

    DVD-ROM - dokážu prečítať CD aj DVD disky, ale nenapaľujú a
    DVD-RW - ktoré čítajú aj napaľujú CD aj DVD disky.

    Pri každej mechanike si treba pozrieť, aký typ diskov podporujú (CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD+R, DVD-R, DVD+R DL, DVD-R DL, DVD+RW, DVD-RW, DVD-ROM a pod), zväčša skoro všetky podporujú, no stáva sa, že niektoré nepodporujú DVD Dual Layer disky.

    Takže ak hovoríme o mechanikách, tak ich môžeš rozdeliť do nasledovných skupín:
    CD-ROM
    CD-RW
    Kombo mechaniky
    DVD-ROM
    DVD-RW
    a najnovšie aj Blue Ray alebo HD DVD mechaniky (ktoré ti prečítajú a napália aj CD a DVD).

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ja iba upresnujem, ze prve DVD-ROM mechaniky sa predavali uz v roku 1998 (napr.v Ageme), este v case ery 4-rychlostnych zapisovacích CD-RW mechaník.

    Este k prvej otazke a rozdielu medzi technologiami: jednovrstvove media, či už CD-R, alebo DVD-R/DVD+R obsahuju organicke farbivo v zaznamovej vrstve. Toto farbivo je daleko labilnejsie na znehodnotenie ako zaznamova vrstva zo zlučenin kovov v mediach CD-RW, DVD-RW, DVD+RW. Zlucenina kovov reaguje na 2 stavy rozohriatia a nasledneho ochladenia, na tzv. amorfny a kryštalicky. Zivotnost medii je daleko lepsia.

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    prve mechaniky sa u nas predavali externe v 97 za 43 000 sk s dph jak za facku no nekup to

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.