Zavrieť

Porady

registrácia do SP pre PO

Dobrý deň.Potrebovala by som poradiť, aké tlačivá potrebujem na registráciu do SP pre PO-s.r.o.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    KEJKA Pozri príspevok
    zamestnanca treba prihlásiť den vopred, teda aj sro sa musí zaregistrovať skôr - napr. ked podpíše prvú prac. zmluvu.
    Moja otázka
    Konateľ ide na dovolenku - musí ísť do SP osobne, alebo stačí ak RL aj RLFO pošle poštou. Mätie ma skutočnosť, že na RLFO bude chýbať IČZ - pri osobnej návšteve by to vybavil na počkanie, ale nestíha.........SP je v inom kraji.
    Ďakujem
    stačí poštou. podobne aj do zp. tuším chcú aj kópiu výpisu z or.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Práveže cez net to SP neuvidí celé. Potrebujú fotokópiu VOR, lebo tam sú uvedené aj r.č.konateľov.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Registrovať sa musíš len vtedy ak začnete mať zamestnancov. A ide o tlačivo Registračný list zamestnávateľa a potom každého zamestnanca prihlásiť na tlačive Registračný list FO.

    kečo je offline (nepripojený) kečo

    slobodna,zadaná kečo
    Ďakujem.Ale keď je ako s.r.o. sám,musí sa registrovať na SP?ja začnem pracovať v s.r.o. asi až o mesiac.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    kečo Pozri príspevok
    Ďakujem.Ale keď je ako s.r.o. sám,musí sa registrovať na SP?ja začnem pracovať v s.r.o. asi až o mesiac.


    Povinnosť nastane až vtedy, keď sa s.r.o. stane zamestnávateľom a bude mať zamestnanca.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zamestnanca treba prihlásiť den vopred, teda aj sro sa musí zaregistrovať skôr - napr. ked podpíše prvú prac. zmluvu.
    Moja otázka
    Konateľ ide na dovolenku - musí ísť do SP osobne, alebo stačí ak RL aj RLFO pošle poštou. Mätie ma skutočnosť, že na RLFO bude chýbať IČZ - pri osobnej návšteve by to vybavil na počkanie, ale nestíha.........SP je v inom kraji.
    Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    doteraz konateľ chodil osobne, preto som to nikdy nemusela a ani neriešila. teraz táto situácia nastala. Takže IČZ pošle SP asi poštou a použijem ho pri podaní mesačných výkazov.
    Ďakujem, som kludnejšia.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no žiaľ/našťastie, netýka sa to mňa, ale klienta, ktorý zajtra ráno cestuje na dovolenku do zahraničia a "zabudol" na tieto povinnosti. priloží výpis z internetu, viac robiť nemôže, nestihne. Ale aj ked to nebude kompletné a niečo SP neuzná, tak má -bude mať doklad o podaní cez poštu. Zvyšok doloží po návrate. SP to nemôže považovať za dôvod, že neuzná celú registráciu. Inak je to na hlavu postavené, načo by SP mal byť výpis z OR - ved sa môže pozrieť cez internet. Všetky údaje sú aj na RL.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    KEJKA Pozri príspevok
    no žiaľ/našťastie, netýka sa to mňa, ale klienta, ktorý zajtra ráno cestuje na dovolenku do zahraničia a "zabudol" na tieto povinnosti. priloží výpis z internetu, viac robiť nemôže, nestihne. Ale aj ked to nebude kompletné a niečo SP neuzná, tak má -bude mať doklad o podaní cez poštu. Zvyšok doloží po návrate. SP to nemôže považovať za dôvod, že neuzná celú registráciu. Inak je to na hlavu postavené, načo by SP mal byť výpis z OR - ved sa môže pozrieť cez internet. Všetky údaje sú aj na RL.
    stačí aj kópia starého s kolkom - len nech údaje sedia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.