Zavrieť

Porady

prechodne polozky - advokat - JU

Ahojte!

Potreboval by som poradit, ako uctovat a nasledne zdanovat prechodne polozky (to je moj nazov...) u advokata. Konkretny priklad je takyto:

Advokat ako splnomocnenec na vymahanie nejakeho naroku poda na sude navrh na vydanie platobneho rozkazu, sud ho vyda, pricom uvedie, ze zalovany je povinny uhradit istinu (cize dlzobu) ako aj trovy pravneho zastupenia na ucet pravneho zastupcu. Tzn. ze na ucet advokata pridu prachy, ktore su scasti jeho vlastnou odmenou, ako aj prachy, ktore patria klientovi (a neskor mu ich poukaze) - co s tou castou, ktora advokatovi nepatri? Obzvlast co v pripade, ak taketo prachy pridu napr. v decembri, ale klientovi jeho cast advokat posle az v januari?

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ucetni_fantozzi
    Fnuk, nikto mi nic neporadi? :-(

    Rozmyslal som nad tym a napadlo mi taketo riesenie - kedze podla sudneho rozhodnutia advokat vie, ze cast penazi nie je jeho, tak ich prijem zauctuje ako nezdanovany a potom, ked ich prevedie na ucet opravneneho, bude to nedanovy vydavok...

    To som ale cvok, sam sebe odpovedam... ;-)

    prechodne polozky - advokat - JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.