Zavrieť

Porady

plesen v byte

prosim, poradte mi, co robit s plesnou v byte? sme krajny byt, vymenili sme okna za plastove, vetram a ta potvora nas nie a nie opustit...
Usporiadat
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Pokiaľ nezateplíte steny, tak zostáva len možnosť častého vetrania a striekanie savom.
Niečo podobné mám doma v 2 miestnostiach, tak na jar to vyriešim.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lubica_02 Pozri príspevok
Pokiaľ nezateplíte steny, tak zostáva len možnosť častého vetrania a striekanie savom.
Niečo podobné mám doma v 2 miestnostiach, tak na jar to vyriešim.
Záleží na tom kde tá plieseň je. V rohoch hore?, Na stenách?
0 0
Kováčka Kováčka

Kováčka je offline (nepripojený) Kováčka

Skús so s tým Savom, ALE - umývaj počas splnu alebo po splne. Teda teraz je vhodný čas. A nesmej sa - mám to odskúšané, funguje to, aj na kadečo iné ...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Kováčka Pozri príspevok
Skús so s tým Savom, ALE - umývaj počas splnu alebo po splne. Teda teraz je vhodný čas. A nesmej sa - mám to odskúšané, funguje to, aj na kadečo iné ...
Tada v čase ubúdajúceho mesiaca
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Predovsetkym je potrebne zakupit si vlhkomer a merat vlhkost v byte. Pliesen v byte je predovsetkym o relativnej vlhkosti, o teplote v byte a teplote rosneho bodu. Ked sa vytvoria optimalne podmienky, tak sa zacne na stene kondenzovat para a vytvarat pliesen. Vetranie musi byt intenzivne a caste s ohladom na pocet osob, na kvety v byte, na varenie, na susenie pradla. Je potrebne si uvedomit, ze okolo povodneho okna bolo 8 metrov spary, cez ktoru sa vymienal vzduch prirodzenym sposobom. Vynasob si poctom vymenenych okien a zistis, o kolko metrov si prisla. Takze tuto infiltraciu musi nahradit intenzivne vetranie. Ak je vlhkost v byte vyssia ako 60 % a je aj vysoka teplota, tak teplota rosneho bodu sa pohybuje uz nad 16 stupnov Celzia, to je teplota vonkajsej steny a zacina sa para kondenzovat.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

U nás to bolo rovnaké.Nakoniec som to postriekala tým savom,v noci otvorené aspoň mikrovetranie a musíme občas aj viac kúriť.Keď dám na radiátor v tej miestnosti prádlo,objaví sa mierna vlhkosť v rohu,ale po plesniach už ani chýru.Uvidíme.Zatiaľ to funguje,musím si zaklopať.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

"umývaj počas splnu alebo po splne"
teraz neviem či je to pravda alebo naozaj.. Môže mi to niekto vysvetliť alebo povedať dôvod ?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Savo funguje, mam overene.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

petmar Pozri príspevok
"umývaj počas splnu alebo po splne"
teraz neviem či je to pravda alebo naozaj.. Môže mi to niekto vysvetliť alebo povedať dôvod ?
Je to pravidlo z kníh Pod vplyvom Luny, Luna našepkáva atď.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Keď to Savo nezaberie bude problém.
Potom je treba v lete letlampou vypáliť príslušné miesta ale poriadne. Pred tým oškriabať. Je z toho pekný neporiadok (po letlampe).
0 0
kalmi007 kalmi007

kalmi007 je offline (nepripojený) kalmi007

nevies nieco co nesmrdi tak strasne jak savo?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
kalmi007 Pozri príspevok
nevies nieco co nesmrdi tak strasne jak savo?
Existuje...
Napríklad Genius Pro - SCHIMMELENTFERNER. Nesmrdenie (bezchlórový) je ale vyvážené jeho cenou.
Naposledy upravil Stefan2005 : 01.01.08 at 18:40
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Skúste hagesan .Je to profi výrobok.Savo mu nesiaha ani po členky.Je mimoriadne účinný voči plesniam .Mám odskúšané v kúpelni sa mi plesne nezačali objavovať ani po dvoch rokoch od použitia.A to boli na obladoch do čierna zaplesnené špáry.


http://www.hagesan.host.sk/
0 0
hanny hanny

hanny je offline (nepripojený) hanny

Nižšie teploty v bytoch, tesné okná približuju teplotu vzduchu pri stenách k rosnému bodu. Ak máme niekde v byte vyššiu teplotu vzduch naberie viac vlhkosti a na studených miestach sa voda z neho uvoľňuje a tam je živná pôda na plesne. Takto sa hlavne studené steny dostávaju pod krytickú teplotu. Treba zateplovať z vonka alebo z vnutra (vnutri s parozábranou vlhký vzduch sa nedostane do studenej zony). Dôležitá je aj paropriepustnosť (difuzny koeficient) systému velmi napomôže tomu aby nevznikal efekt potenia sa stien a aj vlastnosť rozložiť vlhkosť vzlinaním ako u dreva či sanačných omietkach. Z tepelnej vodivosti, difuzneho koeficientu, hrúbok stien a obvyklých teplôt sa dá vypočitať bezpečnosť konštrukcie na kondenzáciu vodnej pary a tiež navrhnúť varianty na upravu konštrukcie.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

220870 Pozri príspevok
Skúste hagesan .Je to profi výrobok.Savo mu nesiaha ani po členky.Je mimoriadne účinný voči plesniam .Mám odskúšané v kúpelni sa mi plesne nezačali objavovať ani po dvoch rokoch od použitia.A to boli na obladoch do čierna zaplesnené špáry.


http://www.hagesan.host.sk/
-Dostať ho bežne v drogérii, alebo je potrebné si ho objednať?
0 0
revue revue

revue je offline (nepripojený) revue

Dostať ho v drogérii, ale nie v každej. Tieto výrobky sú kvalitné.
0 0
revue revue

revue je offline (nepripojený) revue

Tiež som mala pred časom taký problém v podobnom byte. Pomohlo zateplenie paneláku. Tým že sa zateplili steny, prestala sa nich tvoriť pleseň. Kritický bod ostal okolo vetracieho okienka v špajzke, kde je stena okolo otvoru studená.
Ak nezateplíte ostáva len riadne vetrať, ale hlavne vtedy keď je vonku menšia vlhkosť ako dnu (v chladných sychravých dňoch problém)
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

hanny Pozri príspevok
Nižšie teploty v bytoch, tesné okná približuju teplotu vzduchu pri stenách k rosnému bodu. Ak máme niekde v byte vyššiu teplotu vzduch naberie viac vlhkosti a na studených miestach sa voda z neho uvoľňuje a tam je živná pôda na plesne. Takto sa hlavne studené steny dostávaju pod krytickú teplotu. Treba zateplovať z vonka alebo z vnutra (vnutri s parozábranou vlhký vzduch sa nedostane do studenej zony). Dôležitá je aj paropriepustnosť (difuzny koeficient) systému velmi napomôže tomu aby nevznikal efekt potenia sa stien a aj vlastnosť rozložiť vlhkosť vzlinaním ako u dreva či sanačných omietkach. Z tepelnej vodivosti, difuzneho koeficientu, hrúbok stien a obvyklých teplôt sa dá vypočitať bezpečnosť konštrukcie na kondenzáciu vodnej pary a tiež navrhnúť varianty na upravu konštrukcie.
cim je najlepsie zateplovat z vnutra,
0 0
sisiler sisiler

sisiler je offline (nepripojený) sisiler

TAK TO SAVO JE FAKT NAJLEPSIE
0 0
adra006 adra006

adra006 je offline (nepripojený) adra006

ahojte to savo mam tiez vyskusane a funguje to super!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať